Myślisz o założeniu sklepu internetowego?
Przeraża Cię ilość rzeczy, które musisz poznać, wybrać i ogarnąć?
Nie wiesz jaki hosting wybrać, jaką wybrać platformę e-commerce czy o czym pamiętać i na co zwrócić szczególną uwagę?

o czym pamiętać otwierając sklep internetowy

Posłuchaj tego odcinka podcastu FIRMA ON-LINE, w którym opowiem m.in. o wyborze hostingu, platformy, istotnych elementach do przeanalizowania przed ruszeniem do działania.

W tym odcinku skupię się na temacie o czym musisz pamiętać rozpoczynając sprzedaż internetową. W kolejnych wpisach na blogu i pewnie też w niektórych odcinkach podcastu będę poruszała inne ważne kwestie związane ze sprzedażą internetową.

W podcaście zapomniałam wspomnieć o jeszcze jednej ważnej kwestii, a mianowicie o projekcie sklepu internetowego i dobrym przemyśleniu funkcjonalności.  O tym jak Twój sklep będzie wyglądał po części musisz zdecydować sam, a po części poradzić się specjalisty – najlepiej osoby od UX-a i jakiegoś designera – to jest jednak opcja na bogato.

W przypadku małego budżetu skorzystaj z dostępnych darmowych lub nisko kosztowych szablonów, które dostosujesz sam pod względem obecnych modułów i kolorów. Trudno w tym aspekcie doradzić, bo każdy lubi co innego, a o gustach się nie rozmawia. Warto jednak trzymać się pewnych standardów i nie przesadzać z jaskrawą kolorystyką, ilością kolorów czy też dodatków, które teoretycznie mają pomóc w sprzedaży.
Staraj się dążyć do minimalizmu, a nie przepychu. Osobiście lubię jasne sklepy z kontrastującymi elementami takimi jak przyciski czy linki – wtedy wszystko co ważne jest widoczne i wzrok nie dostaje kręciołka. Jednak to nie znaczy, że Ty tak masz też mieć. Po prostu nie przesadź i już.
Projektując sklep decydujesz nie tylko o kolorach i układzie, ale także o funkcjonalnościach. Przemyśl to dobrze i myśl przyszłościowo, jeśli jakiejś funkcji teraz nie chcesz wdrażać, a dopiero za jakiś czas to uwzględnij dodanie tego potem w projekcie – tak aby nie trzeba było przebudowywać całego sklepu.
Przemyśl takie elementy jak m.in.:

 • ilość kategorii i subkategorii,
 • możliwości filtrowania produktów,
 • pokazywanie listingu produktów i układ na karcie produktu,
 • sposób oznaczania promocji czy nowości,
 • paginację, czyli stronnicowanie,
 • wygląd wersji mobilnej,
 • ilość i ułożenie menu,
 • ścieżkę zakupową w koszyku,

W sumie wszystko też zależy od asortymentu jaki będziesz sprzedawać. W sklepie z kursami online filtrowanie po kolorze czy rozmiarze raczej się nie przyda.

Linki do stron, artykułów i materiałów, o których wspominałam w podcaście:

Skąd możesz pobrać podcast Firma On-line?
Podcast dostępny jest :

Zapisz się także na mój newsletter by być na bieżąco, a przy okazji otrzymać fajne prezenty.

A jeśli spodobał Ci się ten odcinek będę wdzięczna za komentarz i podzielenie się tym odcinkiem z innymi osobami, którym jego treść może być przydatna. Będzie mi też miło jeśli poświęcisz chwile i zostawisz krótką ocenę podcastu w iTunes – dzięki temu inne osoby łatwiej dotrą do tego podcastu.

Oceń podcast Firma On-line >>

 • użytkownicy systemu IOS – iPhone, iPad i komputery Mac – wejdź do iTunes i kliknij w sklep, tam wyszukaj FiRMA ON-LINE. Możesz ocenić dodawając gwiazdki, a także zostawiając komentarz. Dziękuje!
 • użytkownicy systemu Windows – zainstaluj na swoim urządzeniu aplikację iTunes, kliknij w niej w sklep, tam wyszukaj FiRMA ON-LINE. Możesz ocenić dodawając gwiazdki, a także zostawiając komentarz. Dziękuje!
 • użytkownicy systemu Android – wejdź do Google Play, pobierz aplikację Apple Music i kliknij w niej w sklep, tam wyszukaj FiRMA ON-LINE. Możesz ocenić dodając gwiazdki, a także zostawiając komentarz. Dziękuje!

 

Trzymaj się ciepło i do usłyszenia niebawem 🙂

blog marketingowy agata chmielewska

KONTAKT

 

Wysyłając do mnie wiadomość powierzasz mi swoje dane osobowe. Będę dbać o ich bezpieczeństwo i wykorzystam je jedynie do korespondencji z Tobą. Więcej możesz przeczytać w polityce prywatności.