1
Maj

Content marketing w e-sklepie i zwiększenie konwersji

Czy content marketing w e-sklepie może pomóc zwiększyć konwersję, która jest celem niejednego e-commerce managera?

Jeśli tak to jak to zrobić dobrze? Jak wykorzystać content marketing w e-sklepie by zwiększyć przychody, a przy okazji poprawić pozycje w wyszukiwarce Google oraz zbudować trwalszą relację z klientem?

Współpracując z managerami różnych sklepów internetowych często spotykam się z sytuacją, w której szukają oni sposobów na poprawę konwersji przeprowadzając zaawansowane analizy i testy.

Jest to oczywiście bardzo dobra metoda, jednak nim zabierzesz się za nią, spójrz najpierw na to co masz pod ręką, czyli treści w sklepie.

Dziwi mnie naprawdę fakt, że w e-handlu pomimo dowodów na to, że content marketing jest lubiany zarówno przez roboty Google, jak i przez użytkowników, to wiele sklepów wciąż nie traktuje go z należytą uwagą.

Dlaczego uważam, że content marketing w e-sklepie pomaga zwiększyć konwersję?

Bo widzę to w wielu e-sklepach, a swoje obserwacje, wnioski i doświadczenie opisałam w eMarketing.pl w artykule “Content marketing w sklepie internetowym – jak wpływa na konwersję?”

content-marketing-w-e-sklepie

Z artykułu tego dowiesz się

  • jak e-sklepy wykorzystują content marketing?
  • jak dobrej jakości treści wpływają na promocję sklepu internetowego?
  • dlaczego warto zainwestować czas i pieniądze w rozwój content marketingu?
  • dlaczego content marketing może pomóc w lojalizacji klientów?

Ponadto zobaczysz ciekawe przykłady i inspiracje.

content marketing w e-sklepie

Zachęcam Cię do lektury, a jeśli artykuł Ci się spodoba, będę wdzięczna za udostępnienie go w Twoich mediach społecznościowych.

A może Ty znasz fajne przykłady jak wykorzystać content marketing w e-sklepie?

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco

KONTAKT

 

Wysyłając do mnie wiadomość powierzasz mi swoje dane osobowe. Będę dbać o ich bezpieczeństwo i wykorzystam je jedynie do korespondencji z Tobą. Więcej możesz przeczytać w polityce prywatności.