10
Maj

Opisy produktów skierowane do kobiet

Temat dotyczący zachowania kobiet i mężczyzn na zakupach pojawia się często. Obie płcie mają inne zwyczaje zakupowe i co innego jest dla nich ważne, na co innego zwracają uwagę.

Zwykle spotykam się ze stereotypem, że kobiety kupują bezmyślnie i pod wpływem impulsu. Ja nie do końca się z tym stereotypem zgadzam. Moim zdaniem obecnie kobiety są bardziej wymagającym Klientem, zwłaszcza jeśli chodzi o zakupy internetowe. To my dłużej analizujemy, częściej porównujemy ceny i sklepy, a także rozważamy opłacalność i bezpieczeństwo zakupu. My także częściej podczas zakupów myślimy o innych członkach rodziny i potrafimy zrezygnować z “zachcianki”jeśli nasze dziecko ma inną.

Kobieta lubi dotknąć produkt, dokładnie się jemu przyjrzeć, mieć pewność, że kolor będzie jej odpowiadał, a sukienka będzie nie tylko pasowała rozmiarem, ale także dobrze układała się na ciele.

Jest to nie lada wyzwanie dla sklepów internetowych, gdzie Klient nie ma fizycznego kontaktu z produktem i musi ufać opisom produktów. Stąd też sklepy internetowe muszą więcej czasu i energii poświęcić na opisy produktów skierowane do kobiet.

Jednak wiele sklepów daje sobie radę i robi to bardzo dobrze. Buszując w Internecie (tak, jestem uzależniona od zakupów internetowych, co często powtarzam, i dla mnie rozrywką jest chodzenie po stronach sklepów, a nie tak jak dla moich koleżanek- po sklepach stacjonarnych) znalazłam wiele ciekawych przykładów i inspiracji, którymi postanowiłam się podzielić. Zebrałam je w jeden artykuł, gdyż z przyjemnością zobaczyłabym opisane w artykule możliwości prezentacji produktów w naszych rodzimych e-sklepach. Większość przykładów jest z zagranicy, choć i polskie sklepy internetowe zaczynają zdawać sobie sprawę, że dobry opis produktu to jedna z istotniejszych kwestii w sprzedaży internetowej. Zwłaszcza w tej skierowanej do kobiet.

Artykuł z inspirującymi przykładami opisów produktów skierowanych do kobiet został opublikowany na blogu Come Creations Group, firmy zajmującej się komunikacją i marketingiem w obszarze nowych technologii, zdrowia i branży skierowanej do kobiet.

Szczerze zachęcam Cię do przeczytania tego artykułu, a na zachętę kilka moich ulubionych przykładów opisów produktów skierowanych do kobiet.

opisy produktów skierowane do kobiet

Beautylish.com pokazuje różne odcienie kosmetyków na 2 typach karnacji.

opisy produktów skierowane do kobietLancome-usa.com pokazuje także jak wygląda cień na powiece blondynki, brunetki, kobiety z jasną karnacją, ciemniejszą i czarną. Ponadto dzieli się wskazówkami dotyczącymi makijażu.

opisy produktów w sklepie internetowym
Answear.com umożliwia takie powiększenie zdjęcia, że widać nawet fakturę materiału.

opisy produktów w sklepie internetowym
Zappos.com wie, że wielkość ma znaczenie 😉

Mam nadzieję, że te kilka przykładów opisów produktów skierowanych do kobiet zachęciły Cię do przeczytania artykułu: Czego pragną kobiety w Twoim sklepie internetowym

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco

KONTAKT

 

Wysyłając do mnie wiadomość powierzasz mi swoje dane osobowe. Będę dbać o ich bezpieczeństwo i wykorzystam je jedynie do korespondencji z Tobą. Więcej możesz przeczytać w polityce prywatności.