9
Lut
optymalizacja opisów produktów

Optymalizacja opisów produktów – mój artykuł w sprawny.marketing

Dlaczego optymalizacja opisów produktów powinna być jednym z głównych celów jakie podejmiesz w ramach rozwoju swojego e-biznesu? Na co zwracać uwagę podejmując się tego działania? Znasz odpowiedzi na te pytania?

O tym, że “content is king” wiemy od dawna, jednak ze smutkiem stwierdzam, że wiele sklepów wciąż przygotowuje karty produktów metodą “ctrl+c/ctrl+v” wykorzystując przy tym opisy ze strony producenta lub co gorsza konkurencji. Innymi słowy, nie dbamy o opisy produktów w sklepach internetowych i nie wyróżniamy się niczym. Jesteśmy identyczni jak inne sklepy z naszej branży i stosujemy te same argumenty by przekonać klienta do zakupu.

Zatem nie powinno Cię dziwić, że skoro wszędzie jest tak samo to głównie cena może przekonać do zakupu. A gdyby tak spróbować innej drogi? Zamiast przeznaczać czas na wymyślanie promocji czy organizowanie konkursów dla tzw. konkursowiczów (czyli osób, które udział we wszystkich możliwych konkursach traktują jako hobby) skierujesz go na optymalizację opisów produktów i całych kart produktowych w Twoim e-sklepie?

optymalizacja opisów produktów w esklepie

O kartach produktów napisałam już nie jeden artykuł, ponieważ moim zdaniem optymalizacja opisów produktów to jedna z ważniejszych rzeczy, o które powinien zadbać każdy e-sprzedawca. Nie, nie przesadzam i już Ci tłumaczę dlaczego.

Dlaczego optymalizacja opisów produktów powinna być Twoim celem w 2018?

  • content, w tym opisy produktów pomagają w pozycjonowaniu sklepu w wyszukiwarce Google,
  • opis produktu, który zawiera wskazówki, sposoby wykorzystania produktu, zalecenia, opinie innych ułatwia klientom podjęcie decyzji zakupowej,

Już tylko te 2 powody powinny cię przekonać, że optymalizacja opisów produktów jest istotna i warto się za nią zabrać jak najszybciej. Więcej przeczytasz w moim artykule opublikowanym w magazynie sprawny.marketing. Znajdziesz tam także wskazówki jak przygotować opis produktu i na co zwracać uwagę, by spełniał swoją funkcję jak najlepiej 🙂 

Magazyn możesz zamówić tutaj.

optymalizacja opisów produktów

optymalizacja opisów produktów w esklepie

Ja wiem wiem, masz dziesiątki lub setki produktów, brak czasu, ludzi lub pieniędzy. Ja wszystko rozumiem, ale pamiętaj o metodzie Kaizen – czyli metodzie małych kroków 😉 Chyba 10 opisów produktów jesteś w stanie zoptymalizować przez tydzień? 10 przez tydzień to 520 opisów przez rok! Prawda, że teraz to brzmi całkiem kusząco?

Zatem do dzieła. Niech moc będzie z Tobą, a optymalizacja opisów produktów idzie sprawnie i szybko! 🙂

Więcej o opisach produktów w sklepach internetowych przeczytasz także w innych moich artykułach:

 

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco

KONTAKT

 

Wysyłając do mnie wiadomość powierzasz mi swoje dane osobowe. Będę dbać o ich bezpieczeństwo i wykorzystam je jedynie do korespondencji z Tobą. Więcej możesz przeczytać w polityce prywatności.