Czym są talenty Gallupa i jak je wykorzystać w pracy zespołowej? Jak organizować swoje życie, jak zarządzać czasem i projektami i jak działać, a nie tylko gadać? W tym odcinku podcastu rozmawiam z Dominikiem Juszczykiem o talentach Gallupa w biznesie i w życiu, produktywności i Jednej Rzeczy.

 

 

Dominik jest osobą, która mocno wpłynęła na moje życie, oczywiście w pozytywny sposób. Dlaczego uważam, że Dominik wpłynął na moje życie? Zaraz Ci powiem, ale najpierw zaznaczę, Dominik nie jest guru jakiejś sekty (choć może w sumie, hehe), nie jest też kołczem motywacyjnym, który głosi ideę, że zawsze i wszędzie… no wiesz co 😉

Na Dominika trafiłam słuchając podcastu Radka Budnickiego, gdzie Dominik był gościem. Pomyślałam wtedy: co za gościu, muszę go obadać!I tak się zaczęło. Mimo, że rozmawiali o produktywności, to ja w pierwszej kolejności dowiedziałam się o Mocnych stronach Gallupa.

talenty Gallupa w biznesie

Zaczęłam się tym tak trochę interesować. Spytałam znajomych co o tym myślą i jedna koleżanka stwierdziła – ja znam swoje mocne strony, nie potrzebuje do tego testów. Pomyślałam, aha, no ok. Ponieważ czasem odzywa się we mnie mała dziewczynka, która chce zrobić coś na przekór innym i pokazać, że figę z makiem tam wiedzą (tak się mówi? no nie ważne) pomyślałam, że zrobię test. No, ale kilkadziesiąt dolarów mnie blokowało.

Im więcej jednak o tym myślałam, tym więcej ludzi wokół mnie mówiło o mocnych stronach, czyli tzw. talentach Gallupa. Miałam wrażenie, że cały świat zrobił już ten test tylko ja z moją przyjaciółką nie. Zrobiłyśmy test, a gdy poznałyśmy 5 naszych mocnych stron i zaczęłyśmy się zagłębiać w temat, to gdy pojawiła się promocja na stronie, gdzie można zrobić test impulsywnie wykupiłyśmy dostęp do wszystkich 34 talentów. To były impulsywne zakupy, ale chyba naprawdę uważam, że to jedne z najlepiej wydanych pieniędzy w życiu.

W międzyczasie dołączyłam do grupy na FB prowadzonej przez Dominika – Z pasją o mocnych stronach, potem stwierdziłam, że skoro Dominik jest na Patronite to chcę go wesprzeć drobną sumą za to co robi zupełnie za darmo. I tak dołączyłam do tajnej grupy Dominika i odkryłam, że Dominik to DEMON PRODUKTYWNOŚCI i że ja też chcę tak jak on!

Dzięki niemu natrafiłam na książkę Esencjalista, która naprawdę wywróciła moje życie do góry nogami, potem na książkę 12 tygodniowy rok – która dołożyła cegiełkę do całości. A teraz z przerażeniem obserwuję, że ten człowiek albo potrafi wydłużać dobę, albo to ja coś robię źle 😉 No nic, ale koniec słodzenia Dominikowi. Chciałam, żebyś poznał dlaczego tak ważna jest dla mnie ta rozmowa i dlaczego chcę abyś jej posłuchał.

Zapraszam zatem na przesłuchanie mojej rozmowy, gdzie dowiesz się jak wykorzystać talenty Gallupa w biznesie, jak być produktywnym i czym jest ta Jedna Rzecz!

 

 

Z podcastu  Talenty Gallupa w biznesie, produktywność i ta Jedna Rzecz dowiesz się także:

 • Czym są talenty Gallupa lub mocne strony Gallupa?
 • Jak poznać swoje talenty czyli mocne strony?
 • Dojrzały, a niedojrzały talent?
 • Jak pracować nad talentami? Co to znaczy pracować nad talentem Gallupa?
 • Od czego zacząć pracę z talentami Gallupa?
 • Na czym polega rozwój talentu?
 • Jak czytać książki by wyciągać z nich jak najwięcej?
 • Co wnosisz, a czego potrzebujesz mając talent indywidualizacja?
 • Dlaczego warto nie posługiwać się nazwami talentów, a cechami i zachowaniami z nimi związanymi?
 • Ile jest talentów Gallupa i ile kosztuje pełna wersja testu Gallupa?
 • Jak wygląda praca nad talentami Gallupa w zespole? Jak wygląda praca z coachem Gallupa?
 • Jakie są korzyści z korzystania z talentów Gallupa w zespole, firmie, biznesie?
 • Jak pracować z zespołami projektowymi wykorzystując talenty Gallupa?
 • Po co robić test Strengthsfinder?
 • Jak certyfikowany Coach Gallupa może wesprzeć firmę, zespół w wykorzystaniu talentów?
 • Jak się stać produktywnym i czym jest produktywność?
 • Dlaczego produktywność to trochę taka filozofia życia i jak sprawić by żyć intencjonalnie?
 • Jak radzić sobie z prokrastynacją?
 • Czym jest efekt “zegarnik” i na czym polega?
 • Jakie sposoby/narzędzia na zarządzanie zadaniami poleca Dominik?
 • Jakie są główne zasady produktywności?
 • Dlaczego warto rozbijać większe zadania na mniejsze kroki?
 • Czym jest przegląd tygodnia i dlaczego warto go robić?
  Na czym polega metoda “zarządzanie strachem” i jak może Ci pomóc w rozkręceniu biznesu lub przejściu na freelance?
 • Na jakiej platformie stworzyć kurs on-line
 • Trochę więcej mówimy o talencie Harmony (Zgodność), Empathy (Empatia), Individualization (Indywidualizacja), Analytic (Analityk), Consistency (Bezstronność)

Książki, które poleca Dominik Juszczyk:

 1. Never Split the Difference: Negotiating As If Your Life Depended On It, Tahl Raz– dla osób z talentem Harmony, dla osób, które są rozwinąć umiejętności negocjowania
 2. Porozumienie bez przemocy. O języku życia, Rosenberg B. Marshall – dla osób z talentem empatia, jak porozumiewać się, jak nazywać emocje w dobry sposób, żeby samemu tych emocji nie przejmować natomiast pokazywać innym osobom, że rozumiemy te emocje.
 3. Esencjalista, Greg McKeown – o tej książce Dominik napisał więcej w tym wpisie “Siedem rzeczy z książki „Esencjalista”, które stosuję w swoim życiu” , a ja planuję napisać niebawem 😉 Wpis Dominika o książce
 4. 4. Jedna rzecz. Zaskakujący mechanizm niezwykłych osiągnięć, Gary Keller, Jay Papasan – Jaka jest JEDNA RZECZ, którą możesz zrobić, TAKA, że po jej zrobieniu wszystko pozostałe będzie łatwiejsze lub niepotrzebne. Wpis Dominika o książce
 5. 12-tygodniowy rok. Osiągnij w 12 tygodni więcej niż inni w 12 miesięcy, Brian P. Moran, Michael Lennington
  Wpis Dominika o książce
 6. Procrastinate on Purpose: 5 Permissions to Multiply Your Time, Rory Vaden
  Czyli jak wykorzystać prokrastynację jako narzędzie do działania.
 7. Zaczynaj od DLACZEGO. Jak wielcy liderzy inspirują innych do działania, Simon Sinek
  Streszczenie książki w formie wystąpienia autora na konferencji TEDx 
 8. Deep work (Praca głęboka), Cal Newport – o tym jak pomóc sobie pracować w stanie skupienia i jak eliminować wszystkie rozpraszacze.
  Wpis Dominika o książce
 9. Give and take (Dawaj i bierz, Adam Grant) – pokazuje dlaczego warto być osobą, która daje nie oczekując niczego w zamian. Takie podejście według Dominika bardzo rozwija człowieka, a także rozwija biznes i buduje wokół Ciebie społeczność.
  Dominik o książce
 10. Living Forward: A Proven Plan to Stop Drifting and Get the Life You Want (Cała naprzód), Michael Hyatt – pomaga przeprowadzić przez proces wyznaczania wizji życia i konkretnych kroków. Pomaga pracować nad swoimi pasjami, celami i aspiracjami.
 11. Mininawyki Małymi Krokami Do Sukcesu, Stephen Guise – zmienia podejście do nawyków. Książka zachęca do budowania tak głupio małych nawyków, że aż głupio będzie ich nie wykonać.

Aplikacje i narzędzia wspominane przez Dominika:

Gdzie znaleźć Dominika?

Strona internetowa
Kurs Nazwij, Poznaj, Wykorzystaj Swoje Talenty 
Dominik na Patronite
Dominik Juszczyk na Patronite.pl
Kanał Youtube Dominika
Instagram Dominika
Dominik Juszczyk na Linkedin
Fanpage Dominika
Grupa Z pasją o mocnych stronach

Wpis, o którym wspomniałam, że taka kobyła i prawie jak książka to Jak osiągnąć cele biznesowe – skuteczne planowanie działań 

Link do wpisu mówiącego jak zrobić test Gallupa po polsku: https://dominikjuszczyk.pl/2016/03/jak-zrobic-test-strengthsfinder-po-polsku/

Moje 5 talentów Gallupa to
 1. Harmony
 2. Individualization
 3. Discipline
 4. Analytical
 5. Significance

A jakie są Twoje talenty Gallupa? Czy wiesz jak wykorzystać swoje talenty Gallupa w biznesie?

Mam nadzieję, że dobrze Ci się słuchało naszej rozmowy, tak samo dobrze, jak mi się rozmawiało. Naprawdę polecam Ci zrobić sobie test Gallupa, dołączenia do grupy Dominika na Facebooku i śledzenia go w Social Media, zwłaszcza na Instagramie, a także do zakupu kursu “Nazwij, Poznaj, Wykorzystaj Swoje Talenty”.

Będzie mi ogromnie miło jak zostawisz opinię o podcaście na iTunes, a także zapiszesz się do mojego newslettera– nie spamuję, bo nie mam na to czasu 😉

 

 

Skąd możesz pobrać podcast Firma On-line?
Podcast dostępny jest :

Zapisz się także na mój newsletter by być na bieżąco, a przy okazji otrzymać fajne prezenty.

A jeśli spodobał Ci się ten odcinek będę wdzięczna za komentarz i podzielenie się tym odcinkiem z innymi osobami, którym jego treść może być przydatna. Będzie mi też miło jeśli poświęcisz chwile i zostawisz krótką ocenę podcastu w iTunes – dzięki temu inne osoby łatwiej dotrą do tego podcastu.

Oceń podcast Firma On-line >>

 • użytkownicy systemu IOS – iPhone, iPad i komputery Mac – wejdź do iTunes i kliknij w sklep, tam wyszukaj FiRMA ON-LINE. Możesz ocenić dodawając gwiazdki, a także zostawiając komentarz. Dziękuje!
 • użytkownicy systemu Windows – zainstaluj na swoim urządzeniu aplikację iTunes, kliknij w niej w sklep, tam wyszukaj FiRMA ON-LINE. Możesz ocenić dodając gwiazdki, a także zostawiając komentarz. Dziękuje!
 • użytkownicy systemu Android – wejdź do Google Play, pobierz aplikację Apple Music i kliknij w niej w sklep, tam wyszukaj FiRMA ON-LINE. Możesz ocenić dodając gwiazdki, a także zostawiając komentarz. Dziękuje!

 

Trzymaj się ciepło i do usłyszenia niebawem 🙂

blog o marketingu i e-commerce

KONTAKT

 

Wysyłając do mnie wiadomość powierzasz mi swoje dane osobowe. Będę dbać o ich bezpieczeństwo i wykorzystam je jedynie do korespondencji z Tobą. Więcej możesz przeczytać w polityce prywatności.