Czym jest Social Selling? Czy warto być na Linkedin? O co chodzi z tą całą marką osobistą.

W zeszłym tygodniu mogłeś posłuchać trochę o sklepach internetowych, problemach, błędach czy o klientach kupujących w tych sklepach. Dziś też będzie o sprzedaży w Internecie, ale o trochę innej sprzedaży.

Dziś porozmawiam z Pawłem Bronikowskim z Social Selling Hub o Social Sellingu.
W sumie nawet nie wiem jak to – Social Selling – prosto i krótko przetłumaczyć na język polski – jeśli wiesz to będę wdzięczna za podpowiedź w komentarzu na blogu lub Facebooku.

jak sprzedawać na Linkedin

Paweł pomaga firmom sprzedawać przez budowanie relacji z wykorzystaniem platform społecznościowych, głównie Linkedin.

Rozmowy tej powinien posłuchać każdy kto coś sprzedaje, a jak wiemy sprzedawcą jest każdy czy tego chcemy czy nie.
Innymi słowy moim zdaniem temat Social Sellingu i budowania relacji dotyczy każdego,  a Paweł podpowiada jak do tego tematu sprytnie podejść. W czasie rozmowy głównie będzie o tym jak sprzedawać na Linkedin, ale… zresztą na dole napisałam wszystkie pytania, na które znajdziesz odpowiedzi.

 

 

Skoro już wiesz czym zajmuje się Paweł i o czym będzie podcast to nie trudno się domyślić, że Social Selling to właśnie sprzedaż przez budowanie relacji w mediach społecznościowych. Jest to jedna z niewielu metod sprzedaży, która przynosi wiele korzyści, nawet jeśli nie uda nam się domknąć sprzedaży.

Aaaaa jeśli interesuje Cię temat Linkedin a Facebook w B2B to koniecznie przeczytaj ten wpis: Linkedin vs Facebook w biznesie

 

Z podcastu Social Selling i tajemne moce Linkedin dowiesz się:

 • Czym jest Social Selling a czym Social Commerce?
 • Jak sprzedawać na Linkedin?
 • Do czego jest potrzebna strona marki na Linkedin, czyli tzw. campaign page?
 • Jak sprawić by pracownicy stali się ambasadorami marek?
 • Co jeśli pracownik nie chce promować swoją osobą firmy, w której pracuje?
 • Dlaczego warto budować markę osobistą będąc nawet pracownikiem w jakiejś firmie?
 • Dlaczego warto pomagać pracownikowi budować markę osobistą?
 • Dlaczego nie ma co się obawiać, że treści z Facebooka opanują Linkedin?
 • Jak sprawić by nasz feed na Linkedin był bogaty w merytoryczne treści?
 • Jakie nowe funkcjonalności wprowadzi Linkedin?
 • Czy popularność wideo to mit?
 • Czy warto mieć konto premium na Linkedin?
 • Czym się wyrożnia konto premium dla zespołów na Linkedin?
 • Czy będąc freelancerem warto kupować konto Linkedin Premium?
 • Czy na Linkedin jest miejsce na reklamę produktów B2C?
 • Czy warto reklamować się na Linkedin?
 • Jakie reklamy na Linkedin mogą zadziałać?
 • Jakie możliwości targetowania reklam są na Linkedin?
 • Czy są osoby warte obserwowania na Linkedin?
 • Jak budować sieć kontaktów na Linkedin?

Warto zapamiętać: Najlepsza metoda sprzedaży na Linkedinie według Pawła to bycie aktywnym. Publikowanie merytorycznych artykułów, komentowanie, obserwowanie hasztagów ciekawych z punktu widzenia naszych klientów.

 

 

Mam nadzieję, że rozmowa była dla Ciebie interesująca. Jak sam usłyszałeś było wesoło, mimo że zarówno ja i Paweł sprzedawaliśmy podczas naszej rozmowy.  On sprzedawał siebie i swoje usługi, ja sprzedawałam siebie i moje usługi. Oboje daliśmy się poznać sobie i Tobie lepiej, oboje chcieliśmy podzielić się wiedzą byś coś od nas dostał i zobaczył, że znamy się na tym co robimy, oboje chcieliśmy pokazać jak pracujemy i jakimi jesteśmy ludźmi. Pawła może słuchał jego przyszły klient, mnie może mój. Może Paweł kiedyś skorzysta z moich usług, może ja z jego (choć brzmi to dwuznacznie ;)).

Sprzedaż nie musi wyglądać jak na targowisku i brzmieć: kup pan marchewkę, kup pan. Wciskając coś na siłę może i sprzedamy, ale można spróbować to zrobić inaczej i mieć z tego obustronną przyjemność.

Daj znać jak Ci się podobała rozmowa. Czy wiesz jak sprzedawać na Linkedin? Czy temat Social Selling jest dla Ciebie już mniej tajemniczy?

Czy może jeszcze chcesz o coś zapytać Pawła? A może mnie? Pisz śmiało, do Pawła rzecz jasna na Linkedin, do mnie- gdzie tylko zechcesz!

Namiary na Pawła na Linkedin: https://www.linkedin.com/in/pawel-bronikowski/

Subskrybuj rzecz jasna ten podcast, będzie mi ogromnie miło, dotrę tym samym do większej liczby osób, będę miała więcej motywacji do nagrywania, a Ty z kolei też będziesz na bieżąco!

Skąd możesz pobrać podcast Firma On-line?
Podcast dostępny jest :

Zapisz się także na mój newsletter by być na bieżąco, a przy okazji otrzymać fajne prezenty.

A jeśli spodobał Ci się ten odcinek będę wdzięczna za komentarz i podzielenie się tym odcinkiem z innymi osobami, którym jego treść może być przydatna. Będzie mi też miło jeśli poświęcisz chwile i zostawisz krótką ocenę podcastu w iTunes – dzięki temu inne osoby łatwiej dotrą do tego podcastu.

Oceń podcast Firma On-line >>

 • użytkownicy systemu IOS – iPhone, iPad i komputery Mac – wejdź do iTunes i kliknij w sklep, tam wyszukaj FiRMA ON-LINE. Możesz ocenić dodawając gwiazdki, a także zostawiając komentarz. Dziękuje!
 • użytkownicy systemu Windows – zainstaluj na swoim urządzeniu aplikację iTunes, kliknij w niej w sklep, tam wyszukaj FiRMA ON-LINE. Możesz ocenić dodając gwiazdki, a także zostawiając komentarz. Dziękuje!
 • użytkownicy systemu Android – wejdź do Google Play, pobierz aplikację Apple Music i kliknij w niej w sklep, tam wyszukaj FiRMA ON-LINE. Możesz ocenić dodając gwiazdki, a także zostawiając komentarz. Dziękuje!

 

Trzymaj się ciepło i do usłyszenia niebawem 🙂

blog o marketingu i e-commerce

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone (*) są wymagane.

KONTAKT

 

Wysyłając do mnie wiadomość powierzasz mi swoje dane osobowe. Będę dbać o ich bezpieczeństwo i wykorzystam je jedynie do korespondencji z Tobą. Więcej możesz przeczytać w polityce prywatności.