Zastanawiasz się jak ustalać cele w firmie, aby zostały osiągnięte? Stosujesz metodę SMART do zapisywania celów, ale nie zawsze są one osiągane? A słyszałeś o metodzie OKR do ustalania celów?

Mamy koniec roku i w większości firm jakie znam to czas planowania, ustalania celów i szacowania budżetów. Idealnie jeśli robimy to na podstawie wniosków z mijającego roku, a osoby odpowiedzialne za realizację celów (czyli w sumie wszyscy pracownicy) rozumieją te cele – jaki jest ich sens, jak je mamy osiągnąć i jak zmierzymy sukces. Tylko, że to idealna sytuacja, ale nie niemożliwa.

I o tym właśnie rozmawiam dziś z moim gościem – Tomkiem Bieniasem. Rozmawiamy o metodzie ustalania celów OKR. Ostatnio coraz częściej o niej słyszę i to w samych pozytywach stąd mocno mocno prosiłam Tomka, aby jak najszybciej ze mną porozmawiał o OKRach, jeszcze przed końcem roku – nie ma to jak wymyślić fajny temat troszkę później niż się powinno 😉

OKRy stosuje Google, Allegro, OLX, Flixbus czy Gazeta.pl. I może od następnego roku także Twoja firma?

Nie przedłużając, zapraszam do słuchania!

 

 

Jeśli wolisz posłuchać podcast na Yotube to nie ma problemu, a dodatkowo na dole wpisu znajdziesz linki do różnych aplikacji, w których odsłuchasz ten odcinek (nie zapomnij zasubskrybować kanał ;))

 

W odcinku “FO 056 OKRy czyli jak ustalać cele w firmie” poruszamy takie kwestie jak:

 • Czym są OKRy?
 • Czym OKRy różnią się od ustalania celów SMART?
 • Jakie są przewagi OKRów?
 • Jak wygląda ustalanie OKRów?
 • Jak wygląda wdrażanie OKRów w praktyce?
 • Ile celów możemy ustalić w metodzie OKR?
 • Jak powinny być zapisane kluczowe rezultaty?
 • Jak ustawić OKRy dla sprzedaży?
 • Czy OKRy są tylko dla dużych firm? Czy freelancerzy mogą korzystać z OKRów?
 • Co jest najtrudniejsze we wdrożeniu OKRów?

Jestem ciekawa co sądzisz o metodzie OKR? Wypróbujesz ją w swojej organizacji? A może już stosujesz OKRy? Podziel się w komentarzu. No i mała prośba, jeśli prześlesz link do tego odcinka przynajmniej jednej osobie, dla której może być on przydatny to ja będę Ci bardzo wdzięczna. Pomożesz mi dzielić się wiedzą z jeszcze szerszym gronem 🙂

Linki do stron i książek polecanych w odcinku:

Miejsca w sieci, gdzie znajdziesz Tomka Bieniasa

OKRy czyli jak ustalać cele w firmie

Skąd możesz pobrać podcast Firma On-line i posłuchać odcinka “FO 056 OKRy czyli jak ustalać cele w firmie”?
Podcast dostępny jest :

Zapisz się także na mój newsletter by być na bieżąco, a przy okazji otrzymać fajne prezenty.

A jeśli spodobał Ci się ten odcinek będę wdzięczna za komentarz i podzielenie się tym odcinkiem z innymi osobami, którym jego treść może być przydatna. Będzie mi też miło jeśli poświęcisz chwile i zostawisz krótką ocenę podcastu w iTunes – dzięki temu inne osoby łatwiej dotrą do tego podcastu.

Oceń podcast Firma On-line >>

 • użytkownicy systemu IOS – iPhone, iPad i komputery Mac – wejdź do iTunes i kliknij w sklep, tam wyszukaj FiRMA ON-LINE. Możesz ocenić dodając gwiazdki, a także zostawiając komentarz. Dziękuje!
 • użytkownicy systemu Windows – zainstaluj na swoim urządzeniu aplikację iTunes, kliknij w niej w sklep, tam wyszukaj FiRMA ON-LINE. Możesz ocenić dodając gwiazdki, a także zostawiając komentarz. Dziękuje!
 • użytkownicy systemu Android – wejdź do Google Play, pobierz aplikację Apple Music i kliknij w niej w sklep, tam wyszukaj FiRMA ON-LINE. Możesz ocenić dodając gwiazdki, a także zostawiając komentarz. Dziękuje!

 

 

Trzymaj się ciepło i do usłyszenia niebawem 🙂

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone (*) są wymagane.

KONTAKT

   

  Wysyłając do mnie wiadomość powierzasz mi swoje dane osobowe. Będę dbać o ich bezpieczeństwo i wykorzystam je jedynie do korespondencji z Tobą. Więcej możesz przeczytać w polityce prywatności.