Otwarcie sklepu internetowego to dopiero początek Twojej drogi w sprzedaż on-line. Mimo, że wybór platformy e-commerce, czy podpisanie umów z przewoźnikami i hurtowniami, nie jest prostym zadaniem, to zabawa dopiero się zaczyna. Przed Tobą pojawia się kolejne wyzwanie – ściągnąć ruch na stronę sklepu i doprowadzić do pierwszych sprzedaży.

Do wyboru masz różne kanały promocji, ale zapewne budżet masz ograniczony i musisz wybrać te najlepsze i najskuteczniejsze. Czy ma to być reklama w mediach społecznościowych, współpraca z influencerami, a może reklama w wyszukiwarce i sieci reklamowej Google?

 

 

Jeśli zastanawiasz się nad reklamą Adwords, czyli potocznie reklamą w Google (wyszukiwarka, strony i aplikacje znajdujące się w sieci reklamowej) lub linkami sponsorowanymi, to posłuchaj 9 odcinka podkastu FIRMA ON-Line. Rozmawiam w nim z Tomkiem Krykiem z agencji Ekspercimarketingu.pl i Sendingo.pl, który jest moim guru od Adwords i jak ktoś coś chce ode mnie w związku z reklamą w Google to odsyłam go do Tomka. Tomek zajmuje się Adwords już od lat. Jego klienci to zarówno sklepy internetowe, jak i inne firmy pragnące dotrzeć do nowych klientów.

reklama adwords w sklepie internetowym

 

Z Tomkiem współpracuję już od dawna i wspiera on mnie w wielu działaniach, a w szczególności w Adwords – czyli temacie głównym tego odcinka. Tomka z jednej strony podziwiam za to ile ogarnia i jak szybko wszystkiego się uczy, z drugiej strony czasem mam ochotę go zdzielić przez główkę, bo zdarza mu się mi podpaść 😉 Jednak mało jest osób, które rekomenduje z poczuciem, że będę się potem wstydzić tej rekomendacji. Zatem jeśli interesuje Cię reklama Adwords w sklepie internetowym to posłuchaj tego odcinka i pogadaj z Tomkiem – na końcu podkastu jest mały bonus od niego.

reklama adwords w ecommerce

W odcinku FO 009 – Reklama adwords w sklepie internetowym dowiesz się:

1. Czym jest Adwords
2. Od jakiego budżetu zacząć i kiedy spodziewać się pierwszych konwersji
3. Jak obliczyć budżet na Adwords
4. Jak agencje wyceniają obsługę kampanii Adwords
5. Jaki może być koszt pozyskania klienta przez kampanie Adwords
6. Czy obecnie można sprzedawać on-line bez reklamy Adwords
7. Jaka jest różnica między Adwords, a reklamami na Facebooku?
8. Czy warto promować blogi w Adwords
9. Jakie typy reklam najlepiej działają w e-commerce i czy jest jakaś sprawdzona zasada, od których reklam zacząć
10. Jak sprawdzić czy agencja, której chcemy powierzyć obsługę reklam Adwords zna się na temacie i można jej zaufać
11. Jakie narzędzia mogą nam pomóc w ustawianiu reklam Adwords i uzyskiwaniu lepszych narzędzi

Ponadto poznasz konkretne wskazówki dotyczące ustawiania kampanii Adwords.

Posłuchaj odcinka do końca, bo tam jest mały bonus od Tomka, z którego warto skorzystać – jest zupełnie za free i do niczego nie zobowiązuje 🙂

 

Jeśli chcesz skontaktować się z Tomkiem to podaję namiary na niego:

Skąd możesz pobrać podcast Firma On-line?
Podcast dostępny jest :

Zapisz się także na mój newsletter by być na bieżąco, a przy okazji otrzymać fajne prezenty.

A jeśli spodobał Ci się ten odcinek będę wdzięczna za komentarz i podzielenie się tym odcinkiem z innymi osobami, którym jego treść może być przydatna. Będzie mi też miło jeśli poświęcisz chwile i zostawisz krótką ocenę podcastu w iTunes – dzięki temu inne osoby łatwiej dotrą do tego podcastu.

Oceń podcast Firma On-line >>

  • użytkownicy systemu IOS – iPhone, iPad i komputery Mac – wejdź do iTunes i kliknij w sklep, tam wyszukaj FiRMA ON-LINE. Możesz ocenić dodawając gwiazdki, a także zostawiając komentarz. Dziękuje!
  • użytkownicy systemu Windows – zainstaluj na swoim urządzeniu aplikację iTunes, kliknij w niej w sklep, tam wyszukaj FiRMA ON-LINE. Możesz ocenić dodając gwiazdki, a także zostawiając komentarz. Dziękuje!
  • użytkownicy systemu Android – wejdź do Google Play, pobierz aplikację Apple Music i kliknij w niej w sklep, tam wyszukaj FiRMA ON-LINE. Możesz ocenić dodając gwiazdki, a także zostawiając komentarz. Dziękuje!

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone (*) są wymagane.

KONTAKT

 

Wysyłając do mnie wiadomość powierzasz mi swoje dane osobowe. Będę dbać o ich bezpieczeństwo i wykorzystam je jedynie do korespondencji z Tobą. Więcej możesz przeczytać w polityce prywatności.