30
Sty
opakowanie ma znaczenie

Opakowanie ma znaczenie – Ecommerce Case #2

Czy opakowanie ma znaczenie? Mi zawsze powtarzano, że to wnętrze ma znaczenie. Pewnie i tak jest, ale nie w każdym przypadku. Opakowanie ma znaczenie, a w przypadku sklepu internetowego- paczka ma znaczenie. Oczywiście jej zawartość jest ważna (nawet bardziej), jednak pamiętajcie – dobre pierwsze wrażenie utkwi nam w głowie na zawsze.

Nie przypominam sobie bym zwracała uwagę na wygląd paczki czy też wypełnienia. Liczyły się dla mnie głównie dwie rzeczy: kompletne zamówienie i nieuszkodzone produkty. Otrzymywałam różne paczki, jedne ładniejsze, drugie mniej ładne, po prostu paczki. Nic specjalnego. Nie przykładałam do nich większej uwagi.

Zmieniło się jednak gdy zrobiłam swoje pierwsze zakupy w sklepie internetowym z kawą Coffeedesk.pl.

Odebrałam paczkę – paczka jak paczka, standardowa. Jednak, gdy ją otworzyłam, aż się uśmiechnęłam. Pierwszy raz zobaczyłam takie miłe powitanie “od paczki”. Naprawdę bardzo mi się to spodobało.

coffeedesk opakowanie ma znaczenie

W środku była starannie owinięta w folię bąbelkową puszka z kawą – mimo, że to puszka, mogła się przecież “pognieść” w czasie transportu. Po jej wyciągnięciu kolejne miłe zaskoczenie!

opakowanie ma znaczenie

opakowanie ma znaczenie

Taka naprawdę to te napisy i ozdobny środek paczki to drobiazg z punktu widzenia sprzedawcy, ale czasami takie właśnie drobiazgi robią więcej niż rabat czy promocja. Takie rzeczy zapadają w pamięć i sprawiają, że chce się wracać do tego sklepu. Jak ktoś teraz zapyta mnie o sklep z kawą to chyba wiecie, który polecę 😉

Przy okazji pochwalę też sklep z gadżetami 4gift.pl (przeczytaj wywiad z Kingą i Wojtkiem, którzy go prowadzą). Kinga w zabawny sposób informowała kuriera o delikatnej zawartości paczki. Jestem pewna, że niejeden kurier i nie jeden klient się uśmiechnął jak zobaczył ten komunikat.

opakowanie ma znaczenie

 

A dla kontrastu pokażę Wam anty-przykład opakowania, a w sumie jego braku. Tak wygląda “paczka” ze sklepu OleOle.pl wysłana pocztą polską. Nawet na szarym papierze do pakowania przyoszczędzili. Pomazali opakowanie i nie pomyśleli, że to może iść na prezent. Dla mnie to brak szacunku do Klienta. Smutne, bo lubiłam ten sklep.

jak nie pakować

Jak widzicie opakowanie ma znaczenie i nawet jeśli nie macie budżetu na wymyślne kartony to chociaż zadbajcie o ich estetykę i dobre zabezpieczenie produktów.

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco

KONTAKT

 

Wysyłając do mnie wiadomość powierzasz mi swoje dane osobowe. Będę dbać o ich bezpieczeństwo i wykorzystam je jedynie do korespondencji z Tobą. Więcej możesz przeczytać w polityce prywatności.