19
Sty
wpływ kawy na produktywność

Zmiany od Google i wpływ kawy na produktywność – Przeczytaj to! #10

Piątek to idealny czas na szybką prasówkę i sprawdzenie co się zmieniło w branży Internetowej, co nowego się pojawiło i jakie są ciekawe smaczki, o których warto wiedzieć. W dzisiejszym odcinku #przeczytaj to będzie trochę o zmianach jakie wprowadziło ostatnio Google, o popularnym na początku roku wyznaczaniu celów i ciekawostki o tym jaki jest wpływ kawy na produktywność. Miłego czytania!

Jak skutecznie wyznaczać cele?

Bardzo dobrze i szczegółowo opisane podsumowanie roku i wyznaczanie celów, tak by je zrealizować. Artykuł jest długi, ale podsumowanie minionego roku i zaplanowanie kolejnego nie jest zadaniem na 5 minut. Warto poświęcić na to więcej czasu, bo ja sama najpierw podeszłam do tematu: “zrób szybko, by odhaczyć z listy”. Podsumowanie nie wyszło zbyt optymistycznie, a na planowanie już nie miałam ochoty. Dopiero podejście do tematu na poważnie sprawiło, że jestem naprawdę bardzo dumna z poprzedniego roku.

Google zamierza blokować reklamy w Chrome

W grudniu było głośno o tym, że Google w wyniku przyłączenia się Coalition for Better Ads postanowiło wdrożyć do swojej przeglądarki Chrome blokera reklam. W związku z tym blokowane będą wszystkie reklamy full-page, odtwarzające dźwięk i obraz automatycznie czy pop-upy. Warto przyjrzeć się tematowi dokładniej, bo przeglądarka Chrome jest co jak co jest jedną z najpopularniejszych przeglądarek w Polsce

page speed insights

Zmiany w  PageSpeed Insights

Znowu zmiany od Google. Tym razem w narzędziu do testowania szybkości strony. Teraz otrzymamy więcej informacji i będą osobno rozpatrywane dwie rzeczy: wizualna odpowiedź strony (FCP – First Contentful Paint) i całkowite załadowanie pliku html (DCL – DOMContentLoaded)

wpływ kawy na produktywność

Jaką pić kawę by najlepiej pobudziła do pracy?

Nozbe dzieli się z nami wiedzą odnośnie kawy i podpowiada jaką kawę wybrać by dała nam większego kopa do działania.
Przy okazji polecam Ci przetestowanie Nozbe – klik.

Wpływ kawy na produktywność

Znowu temat kawy i znowu Nozbe. Tym razem dowiesz się kiedy pić kawę by być najbardziej produktywnym.

Mnie śmieszy

I na koniec moje ostatnie odkrycie…. Trochę realistycznego humoru (nie mylić z pesymistycznym!) od ŻartowniśPonury.pl 🙂 Jakie to prawdziwe i życiowe 😉

zartowniś ponury

Mam nadzieję, że lektura Ci się spodobała. Mnie najbardziej zaskoczył wpływ kawy na produktywność, tyle lat żyłam w błędzie!
Wcześniejsze prasówki z cyklu #przeczytajto! znajdziesz tu.

 

 

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco

Obserwuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Seochess.pl
Seochess.pl
5 miesięcy temu

Kawa to ciekawy pobudzacz ale ja preferuje yerba mate- Naprawdę zdrowsze i ciekawsze

KONTAKT

     

    Wysyłając do mnie wiadomość powierzasz mi swoje dane osobowe. Będę dbać o ich bezpieczeństwo i wykorzystam je jedynie do korespondencji z Tobą. Więcej możesz przeczytać w polityce prywatności.