9
Mar
własna baza mailingowa

Własna baza mailingowa – dbaj o nią!

Własna baza mailingowa to nie tylko jej posiadanie, to także obowiązek opiekowania się nią…
Popularnym zagadnieniem z jakim się spotykam, zwłaszcza przy budowaniu biznesu lub początku sprzedaży internetowej, jest budowanie bazy mailingowej. Pojawiają się pytania o to jak zbudować własną bazę mailingową, jakie są kwestie prawne dotyczące posiadania bazy mailingowej oraz czy warto kupować bazy zewnętrzne.

 

Jednak rzadko pojawia się pytanie o coś innego, a równie ważnego – jak potem zarządzać tą bazą, jak dbać o higienę bazy mailingowej? Skupiamy się na ilości, a nie na jakości. Zapominamy, że nie zawsze ilość ma znaczenie, tu właśnie równie istotna jest aktywność subskrybentów oraz poprawność zebranych adresów e-mail. Stare, nieaktywne adresy e-mail nie tylko obniżają statystyki e-mail marketingowe (takie jak współczynnik otwieralności OR czy współczynnik klikalności CTR), mają one także ogromny wpływ na naszą reputację jako nadawcy newslettera. Niska otwieralność newsletterów, duża ilość odbić twardych lub miękkich powoduje, że nasze kampanie zostaną zablokowane albo newslettery będą wpadać do spamu.

O tym jak dbać o higienę własnej bazy mailingowej i czym grozi niepoprawne zarządzenie nią możesz przeczytać w NowyMarketing.pl w artykule pt. Dlaczego i jak dbać o czystość bazy mailingowej

własna baza mailingowa

Pamiętaj: własna baza mailingowa wymaga ciągłej opieki i troski o nią 😉

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco

KONTAKT

 

Wysyłając do mnie wiadomość powierzasz mi swoje dane osobowe. Będę dbać o ich bezpieczeństwo i wykorzystam je jedynie do korespondencji z Tobą. Więcej możesz przeczytać w polityce prywatności.