15
Mar
wielkanoc w email marketingu

Wielkanoc w e-mail marketingu – inspiracje

Okres świąt to czas, gdy marketerzy zamieniają się w Wielkanocne zajączki lub w świętych Mikołajów i ślą i ślą i ślą te newslettery. Ale nie chodzi o to by wysłać byle jakie życzenia z zającem czy św. Mikołajem w tle. Chodzi o to by rozbawić, dać jakąś wartość, zainteresować.

Dlatego dziś kilka inspiracji newsletterów na Wielkanoc, z których możesz jeszcze skorzystać.

 

Złóż życzenia na wesoło

Nie musisz być nudny. Możesz wykazać się kreatywnością, składając życzenia możesz przecież rozbawić ich adresata. Przecież śmiech to zdrowie!
Dobrym przykładem jest: North.pl, Drukarnia Manchester, Brzezińscy Trenują:

Newsletter wielkanocny newsletter na wielkanoc

brzezińscy trenują

 

Bądź spójny ze swoją dotychczasową komunikacją

Jeśli Twoje wcześniejsze newslettery cechowały się prostotą czy elegancją to nie wyskakuj teraz z mocno kolorową kreacją. Bądź wierny sobie, a przy okazji nie przestrasz klienta. Ponadto możesz też przygotować taką kreację, która będzie mocno powiązana z Twoimi produktami. Kreatywność jest zawsze w cenie.

Dobrym przykładem jest: Tołpa (wierna swojemu minimalizmowi),Wółczanka (jak zawsze z klasą), endo (zachowując styl swoich newsletterów), kolba.pl, mustache.pl, TaiwanGun.com, BZ WBK, ButSklep.pl (które ciekawie wplotły w kreację produkty, które sprzedają lub nawiązały do swoich barw).

tołpa na wielkanoc

życzenia na wielkanoc

endo

przykład newslettera na wielkanoc przykład newslettera na wielkanoc przykład newslettera na wielkanoc przykład newslettera na wielkanoc przykład newslettera na wielkanoc

Daj jakąś wartość

W sklepie internetowym taką wartością zwykle jest rabat, darmowa dostawa lub jakiś gratis. To lubią Klienci, to też lubią marketerzy- bo najprościej. Jednak można dać coś innego, np. edukować (przykład Pat&Rub, Photowall). Choć zniżka też może być fajna jeśli jest ciekawie przedstawiona, tak jak to zrobił Deezee.pl, Pewex.pl czy BliskoNatury.pl.

newslettery na Wielkanoc newslettery na Wielkanocpromocja na wielkanocwielkanoc w e-mail marketinguwielkanoc w e-mail marketingu
Jako, że subskrybuję newslettery wielu sklepów to moja skrzynka e-mailowa pęka w szwach w okresie świąt. Co irytuje tym bardziej im bardziej te maile nic nie wnoszą. Dlatego mana dzięję, że wpis Wielkanoc w e-mail marketingu Was zainspiruje.

Chcę Wam pokazać, że można być fajnym Wielkanocnym zającem (nie wierzę, mówią na mnie kurczak i tak się z tym zżyłam, że bojkotuję zające ;)).

Nie ukrywam, że sama wykorzystuję ten czas i w newsletterach, które wysyłam nawiązuję do świąt (szczególnie upodobałam sobie przed- i po-świąteczne porządki ;)). Sama też składam życzenia w Wigilię czy Niedzielę Wielkanocną. Jednak staram się wnieść coś więcej i nie działać na odbiorcę jak płachta na byka 😉 Ty też możesz dać coś więcej!

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco

  • Anna

    Dziękuję za podsumowanie i inspirację! Pozdrawiam

KONTAKT

 

Wysyłając do mnie wiadomość powierzasz mi swoje dane osobowe. Będę dbać o ich bezpieczeństwo i wykorzystam je jedynie do korespondencji z Tobą. Więcej możesz przeczytać w polityce prywatności.