22
Paź
pyrcaster mdp 2019

Co się wydarzyło na Pyrcaster MDP 2019? I te podcasty w Polsce…

Podcasty i podcasty, ja w kółko o tym samym. Jednak nie da się ukryć, że podcasty w Polsce stają się coraz bardziej popularne.

Faktem jest, że podcasty w Polsce znajdują coraz więcej słuchaczy, a nawet fanów śmiem stwierdzić. Duża tutaj zasługa Spotify, które wprowadziło je do swojej bazy. Dobry krok zarówno dla nich, jak i dla podcasterów. Często jak mówię ludziom o podcastach, to pytają a na Spotify są? Wreszcie mogę odpowiedzieć: Tak, są!

Istnieje także święto podcasterów: Międzynarodowy Dzień Podcastów (International Podcast Day) i przypada ono na 30 września. Pochwalę się, że już drugi raz miałam możliwość współorganizować konferencję z tej okazji dla polskich podcasterów.

międzynarodowy dzień podcastów 2019

Konferencja z okazji Międzynarodowego Dnia Podcastów w tym roku odbyła się w Poznaniu (pod nazwą Pyrcaster MDP 2019). I była większa od zeszłorocznej edycji odbywającej się w Warszawie. Bilety wyprzedały nam się jakoś na początku września co było dla wszystkich (także dla nas) ogromnym zaskoczeniem. Dla nas pozytywnym oczywiście, choć ilości próśb o wejściówki “spod lady” było ogrom, a my nie mieliśmy ani jednej.

Przyznam, że zorganizować taką konferencję nie jest łatwo. Ogrom przy tym pracy, od pozyskania sponsorów (sam catering to dobre kilka tysięcy złotych), stworzenie strony, promocję wydarzenia, po znalezienie i umówienie prelegentów mających coś ciekawego do powiedzenia (nasi mieli, oj mieli), kończąc na przygotowaniu eventu i odpisywaniu na zapytania.

#Pyrcaster MDP 2019 – relacja filmowa

Drodzy wszyscy, co kochacie podcasty! Dziękujemy Wam za wsparcie konferencji #pyrcaster MDP 2019. Ostatni weekend września był wypełniony ogromną energią, dzieleniem się wiedzą, wspaniałą atmosferą i niesamowitymi ludźmi.Razem stworzyliśmy coś wielkiego dla polskiego podcastingu. Jesteście częścią historii. Bo wszyscy kochamy #polskiepodcasty.

Opublikowany przez PyrCaster Piątek, 4 października 2019

 

Konferencję robiliśmy nie tylko z myślą o obecnych podcasterach, ale także o tych osobach, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z podcastami, ale jeszcze nie wiedzą jak się za to zabrać lub chcą lepiej zbadać temat. Fajnie, że trochę i takich osób było, to mnie bardzo cieszy 🙂

podcasty w polsce

Jeśli i Ty myślisz o rozpoczęciu podcastowania to w magazynie Maketer+ jest mój cykl o podcastingu “Podcast w promocji biznesu”, w którym poruszam takie tematy jak: co wybrać: podcasty czy wideo, jak rozpocząć przygodę z podcastowaniem, niezbędne narzędzia podcastera, jak promować podcast, podcast w lejku zakupowym klienta. Część artykułów jest dostępna online, część tylko w wersji drukowanej (wydania archiwalne wciąż można kupić).

pyrcaster MDP 2019 Poznań

Wspomniałam o prelekcjach. O tak, prelekcje i warsztaty były świetne na Pyrcaster MDP 2019. Aby nikogo nie pominąć to wymienie wszystkie poruszane tematy:

 • Jak podcasty tworzą i niszczą wizerunek eksperta – Joanna Cieślak-Ospalska
 • Podcasty to dopiero początek. Dlaczego czeka nas głosowa rewolucja – Karol Stryja
 • Podcasting w Europie – co w europejskiej trawie piszczy? – Mateusz Sójka
 • Jak wykorzystać moc storytellingu w podcastach? – Adam Pioch
 • Ukryty potencjał podcastów narracyjnych – dlaczego warto z niego skorzystać? – Krzysztof Nowak, Michał Kasprzyk
 • Mam podcast i co dalej? Redystrybucja treści krok po kroku – Joanna Ceplin
 • Świat czeka na Twój podcast – Marek Jankowski
 • Nagranie i promocja podcastu jako powtarzalny proces – P. Mamczak, P. Szymański
 • Czego osiedlowe dresy mogą Cię nauczyć o promocji i tworzeniu podcastu? – Dawid Straszak
 • Tworzenie podcastu w zespole, czyli jak wypuścić odcinek na czas – Kamil Dudziński
 • Sztuka prowadzenia ciekawej rozmowy – H. Bogoryja-Zakrzewska, K. Błaszczyk
 • Prawne aspekty podcastingu wraz z sesją Q&A – Piotr Kantorowski
 • Nagrałem podcast. Co dalej? – Krystian Zych
 • Storytelling w praktyce – Aleksandra Rutkowska
 • Gimnastyka języka – Jędrzej Paulus

Ciekawe tematy prawda? Dla każdego podcastera- obecnego i przyszłego, coś miłego i przydatnego się znajdzie, a w sumie nie coś, a wszystko 😉

Moim obowiązkiem wręcz jest podziękowanie sponsorom, bo bez nich nic by się nie odbyło. Zatem wielkie dzięki Mateusz Sójka z Podigee, Sebastian Drzewiecki z podcastu Nowoczesny lider, Joanna Borucka z podcastu Napędzani Marzeniami oraz Nozbe! Jeszcze raz ogromne dzięki!

Aż się boję co będzie za rok. Podobno poprzeczkę postawiliśmy wysoko, a poniżej wklejam tylko pojedyncze opinie:

międzynarodowy dzień podcastów poznań

To jak? Widzimy się za rok na konferencji z okazji Międzynarodowego Dnia Podcastów, a już teraz działamy aby podcasty w Polsce miały jeszcze większą moc?

No i zapraszam Cię do zasubskrybowania i słuchania mojego podcastu FIRMA ON-LINE 🙂

 

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco

O Agata Chmielewska
Od 13 lat związana z e-commerce. Swoje doświadczenie zdobywała w pracy zarówno po stronie Klienta, jak i agencji, współpracując m.in. z takimi firmami jak Praktiker, Willsoor, LokalnyRolnik.pl czy SuperKoszyk.pl. Wciąż się uczy i uwielbia dzielić się zdobytą wiedzą oraz doświadczeniem. Po pracy zapalona blogerka, która edukuje na www.achmielewska.com i prowadzi podcast FIRMA ON-LINE.
Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

KONTAKT

   

  Wysyłając do mnie wiadomość powierzasz mi swoje dane osobowe. Będę dbać o ich bezpieczeństwo i wykorzystam je jedynie do korespondencji z Tobą. Więcej możesz przeczytać w polityce prywatności.