12
Wrz
projekt sąsiatki

Projekt Sąsiatki i gospodarka współdzielenia oraz zmiany na eBay – Przeczytaj to! #9

Pora na kolejną prasówkę, już 9, w ramach cyklu Przeczytaj to!, w którym dzielę się nowinkami, zmianami i ciekawymi artykułami związanymi z e-marketingiem, e-commerce i biznesem oraz rozwojem.

projekt sąsiatki

Projekt Sąsiatki i gospodarka współdzielenia w Carrefour

Gospodarka współdzielenia się (zwana również ekonomią współdzielenia – z angielskiego sharing economy) staje się coraz bardziej popularna w naszym kraju. Powstaje wiele biznesów opartych na tym modelu (np. współdzielenie przejazdów, samochodów, posiłków). Carrefour postanowił także wdrożyć ten model współpracy i kooperacji między ludźmi poprzez projekt “Sąsiatki”. Dzięki niemu możemy zamawiać zakupy przez Internet i dostarczać je sobie nawzajem. Więcej szczegółów o projekcie możesz przeczytać w komunikacie prasowym Carrefour.

 

Zmiany na eBay.pl

Czyżby eBay chciał ponownie spróbować na polskim rynku? Czy wyczuł rosnące niezadowolenie sprzedawców na Allegro wprowadzanymi przez nich zmianami w zasadach sprzedaży i cennikach? Czy odświeżona strona główna pomoże eBay.pl? A może to dopiero początek?

zmiany-na-ebay

Empik.com uruchamia marketplace

Empik postanowił podzielić się swoim sukcesem w handlu internetowym i rozpoznawalnością brandu wśród polskich e-klientów umożliwiając sprzedaż na swojej platformie podmiotom zewnętrznym. Dzięki temu będą mogli oni dotrzeć ze swoja ofertą do szerokiego grona odbiorców.
Więcej o marketplace Empik tutaj

Jak skutecznie prowadzić fanpage marek farmaceutycznych, a dokładniej leków bez recepty?

Nie jest to proste zadanie jak pewnie się domyślasz. Jedna profil na Facebooku może mieć też marka farmaceutyczna i co ważne, zebrać tam zaangażowaną społeczność. Trzeba jednak obrać dobrą strategię i połączyć siły, a także skupić się na odbiorcach a nie na produkcie (choć w sumie to wszędzie powinno mieć miejsce.). Więcej wniosków z analizy fanpages marek farmaceutycznych i dobrych wskazówek tutaj.

Przy okazji zachęcam do polubienia mojego fanpage 🙂

Zarządzanie komunikacją, czyli dlaczego powinieneś wdrożyć działania PR w swojej firmie

Kolejna świetna rozmowa Marka Jankowskiego o PR w nietypowych branżach,. Dowiesz się dlaczego warto inwestować w PR i jak zarządzać komunikacją marki.

Instagram w Polsce i jak kreatywnie podejść do aplikacji

Bardzo fajny wywiad Basi Stawarz-Garcia z Glorią Ziencina-Kawula o tym jak bez CV dostać w pracę w świetnej firmie jaką jest Brand24 oraz o aplikacji Instagram w Polsce.

 

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco

KONTAKT

 

Wysyłając do mnie wiadomość powierzasz mi swoje dane osobowe. Będę dbać o ich bezpieczeństwo i wykorzystam je jedynie do korespondencji z Tobą. Więcej możesz przeczytać w polityce prywatności.