Cześć, fajnie że jesteś. Serio, mega mnie to cieszy. Przecież nie tylko dla siebie nagrywam podcasty. Rzecz jasna dla siebie także, bo sprawia mi to ogromną przyjemność, a przy okazji uczę się bardzo przydatnych rzeczy. Jednak robiąc to tylko dla siebie nie byłabym tak regularna, więc obecność Ciebie daje mi motywację do nagrywania.

Przechodząc jednak do meritum, wiedziałeś, że HR to nie tylko rekrutacja pracowników? To całkiem spora branża, w której wciąż jest wiele starodawnych zachowań. Czasy, gdy to tylko pracodawca dyktował warunki powoli się kończą, pracownik i potencjalny pracownik też może mieć swoje potrzeby i wymagania. W dodatku firmy nie powinny skupiać się tylko na zadowolonych klientach, ale także pracownikach! Wreszcie! Wreszcie coś się zmienia i wreszcie pracując dla kogoś możesz czerpać z tego prawdziwą przyjemność.

 

 

Jednak… no właśnie jest pewne jednak. To jednak to to, że tylko nieliczne firmy mają tego świadomość. I tu wchodzi Maja, cała na biało, która edukuje, szkoli i pomaga firmom w zdobyciu i utrzymaniu najlepszych pracowników. Jak to robi opowie podczas rozmowy ze mną. Przy okazji zdradzi czy HR-owy freelancer jest potrzebny na rynku.

Jak zatrudniać i nie tracić pracowników

 

Co robi Maja Gojtowska i o czym opowiedziała w podkaście?

 • jak pomaga firmom mówić jak fajnie się u nich pracuje
 • jak wspiera komunikację w ramach działań HR
 • jak radzić sobie w kryzysami i problemami wewnątrz firmy
 • o projektowaniu projektowaniu metodą design thinking procesów wewnątrz firmy – czyli np. proces onboardingu nowego pracownika
 • jak dzięki content marketingu pozyskuje klientów
 • co obejmuje HR?
 • czym jest employer branding?
 • o problemach w rekrutacji i w poszukiwaniu pracy
 • czym jest uberyzacja rynku pracy?
 • o tym dlaczego firmy powinny monitorować opinie o nich w Internecie
 • o grach rekrutacyjnych
 • jak znaleźć pracownika i jak zachęcić go do pracy u ciebie?
 • jak można pokazać siebie jako fajnego pracodawcy?
 • o tym jak być skutecznym na Linkedin?

Książki, które poleca Maja:

Kampania IKEA “Ty jesteś zmianą”

Namiary na Maję Gojtowską, która chętnie powie Ci jak zatrudniać i nie tracić pracowników:

Przyznam, że podczas rozmowy z Mają przez cały czas przewijały mi się wszystkie miejsca w jakich pracowałam. Przypominały mi się dobre i te mniej dobre momenty, rozmowy z szefami i częste lądowanie na dywaniku u bossa bossów – no cóż, nie byłam typem potakującego pracownika, który na wszystko się zgadzał. Swoje zdanie miałam… może dlatego wylądowałam na swoim? 😉

Bardzo zainteresowały mnie akcje promocyjne, w których firmy pokazują dlaczego warto u nich pracować. Znasz może jakieś? Podziel się proszę nimi w komentarzu.

A jeśli masz swoje case study dotyczące tego jak zatrudniać i nie tracić pracowników to chętnie też je poznamy!

 

 

Skąd możesz pobrać podcast Firma On-line?
Podcast dostępny jest :

Zapisz się także na mój newsletter by być na bieżąco, a przy okazji otrzymać fajne prezenty.

A jeśli spodobał Ci się ten odcinek będę wdzięczna za komentarz i podzielenie się tym odcinkiem z innymi osobami, którym jego treść może być przydatna. Będzie mi też miło jeśli poświęcisz chwile i zostawisz krótką ocenę podcastu w iTunes – dzięki temu inne osoby łatwiej dotrą do tego podcastu.

Oceń podcast Firma On-line >>

 • użytkownicy systemu IOS – iPhone, iPad i komputery Mac – wejdź do iTunes i kliknij w sklep, tam wyszukaj FiRMA ON-LINE. Możesz ocenić dodawając gwiazdki, a także zostawiając komentarz. Dziękuje!
 • użytkownicy systemu Windows – zainstaluj na swoim urządzeniu aplikację iTunes, kliknij w niej w sklep, tam wyszukaj FiRMA ON-LINE. Możesz ocenić dodając gwiazdki, a także zostawiając komentarz. Dziękuje!
 • użytkownicy systemu Android – wejdź do Google Play, pobierz aplikację Apple Music i kliknij w niej w sklep, tam wyszukaj FiRMA ON-LINE. Możesz ocenić dodając gwiazdki, a także zostawiając komentarz. Dziękuje!

 

Trzymaj się ciepło i do usłyszenia niebawem 🙂

blog o marketingu i e-commerce

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone (*) są wymagane.

KONTAKT

 

Wysyłając do mnie wiadomość powierzasz mi swoje dane osobowe. Będę dbać o ich bezpieczeństwo i wykorzystam je jedynie do korespondencji z Tobą. Więcej możesz przeczytać w polityce prywatności.