Ostatnio było o przydatnych aplikacjach ułatwiających pracę i życie, a dziś w sumie troszkę podobnie. Bo też będzie o narzędziach lub jak kto woli aplikacjach ułatwiających pracę i życie i z których ja sama z radością korzystam. Dziś będzie o Google dla Firm, czyli o G Suite i o tym dlaczego bezpłatny Gmail nie jest dla firm.

O Google Suite rozmawiam z Pawłem Kotulińskim z Fly on the cloud, firmy, która jest partnerem Google i wdraża między innymi pakiet Google dla Firm.

Ja z pomocy tej firmy korzystam i wielce sobie to chwalę, naprawdę! Rewelacyjna pomoc techniczna – szybka, cierpliwa (ja to potrafię testować cierpliwość) i mega pomocna. Paweł również ogarnął mój “problem” bardzo szybko, no i przynajmniej migracja przebiegła sprawnie i bez zablokowania poczty e-mail (tak też się stało jak sama to chciałam zrobić – znaczy się nie stało samo, ja zablokowałam- nazywajmy rzeczy po imieniu).

Dlaczego jestem zadowolona z G Suite skoro mogłam sobie korzystać z darmowego Gmaila? A no bo:

 • ja i tak płaciłam za to ok. 50 zł miesięcznie, bo transfer na Google Drive to na mnie wymusił
 • bezpłatny Gmail nie jest dla Firm – zabrania tego regulamin Google, a także samo RODO- nie mamy pełnej kontroli nad danymi.

 

 

Nie zdradzam jednak więcej, a zapraszam do wysłuchania naszej rozmowy “Dlaczego bezpłatny gmail nie jest dla firm – o G Suite słow kilka”. Dowiesz się z niej:

 • Czym jest G Suite?
 • Co zawiera pakiet G Suite i dlaczego ułatwia ono zarządzanie firmą?
 • Czym się różni Google dla firm od bezpłatnych aplikacji Google – np. gmail
 • Dlaczego warto przesiąść się z bezpłatnego gmaila na G Suite?
 • Ile kosztuje podstawowa wersja G Suite?
 • Dlaczego warto skorzystać wsparcia przy migracji i konfiguracji?

Jeśli masz jakieś pytania do Pawła to poniżej podaję na niego namiary. A jeśli i mnie chcesz o coś podpytać – w końcu sama korzystam z G Suite to śmiało, pomogę na ile mogę 🙂

Skąd możesz pobrać podcast Firma On-line?
Podcast dostępny jest :

Zapisz się także na mój newsletter by być na bieżąco, a przy okazji otrzymać fajne prezenty.

A jeśli spodobał Ci się ten odcinek będę wdzięczna za komentarz i podzielenie się tym odcinkiem z innymi osobami, którym jego treść może być przydatna. Będzie mi też miło jeśli poświęcisz chwile i zostawisz krótką ocenę podcastu w iTunes – dzięki temu inne osoby łatwiej dotrą do tego podcastu.

Oceń podcast Firma On-line >>

 • użytkownicy systemu IOS – iPhone, iPad i komputery Mac – wejdź do iTunes i kliknij w sklep, tam wyszukaj FiRMA ON-LINE. Możesz ocenić dodając gwiazdki, a także zostawiając komentarz. Dziękuje!
 • użytkownicy systemu Windows – zainstaluj na swoim urządzeniu aplikację iTunes, kliknij w niej w sklep, tam wyszukaj FiRMA ON-LINE. Możesz ocenić dodając gwiazdki, a także zostawiając komentarz. Dziękuje!
 • użytkownicy systemu Android – wejdź do Google Play, pobierz aplikację Apple Music i kliknij w niej w sklep, tam wyszukaj FiRMA ON-LINE. Możesz ocenić dodając gwiazdki, a także zostawiając komentarz. Dziękuje!

darmowy gmail nie jest dla firm

Trzymaj się ciepło i do usłyszenia niebawem 🙂

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone (*) są wymagane.

KONTAKT

 

Wysyłając do mnie wiadomość powierzasz mi swoje dane osobowe. Będę dbać o ich bezpieczeństwo i wykorzystam je jedynie do korespondencji z Tobą. Więcej możesz przeczytać w polityce prywatności.