1
Paź

Narzędziownik – Unroll.me – zapanuj nad dużą ilością e-maili

Dziś kolejny wpis z cyklu “Narzędziownik, czyli narzędzia które ułatwiają mi życie, pracę i pomagają zaoszczędzić czas”. Pora na przedstawienie Wam Unroll.me.
Tak jak poprzednio, tak i dziś, narzędzie o którym opowiem służy usprawnieniu pracy z e-mailami oraz utrzymaniu porządku w Twojej skrzynce odbiorczej. Dlaczego znowu w tym temacie? Bo zaczynam od najbardziej przydatnych z mojego punktu widzenia narzędzi, a ponieważ otrzymuję codziennie ogromną ilość e-maili (od klientów, z serwisów społecznościowych i newsletterów) i jest mi naprawdę trudno nie przeoczyć istotnych e-maili. A raczej było trudno, do momentu odkrycia unroll.me.

O Unroll.me dowiedziałam się z podcastu Michała Szafrańskiego (zapraszam do przeczytania wywiadu z nim), który opowiadał o swoich ulubionych narzędziach. Ponieważ mam takie hobby, że lubię testować nowe aplikacje, to nie mogłam sobie odmówić przetestowania i tej. Podcast Michała możecie przesłuchać klikając w ten link.

Czym jest Unroll.me?

Narzędzie to “rolluje” Wasze e-maile, a po polsku pisząc zbiera e-maile z Waszej skrzynki odbiorczej, tuż po ich pojawieniu się tam, przenosi do oddzielnego folderu i raz na dobę przysyła Wam 1 e-mail z wszystkimi zebranymi wiadomościami. Oczywiście nie zbiera wszystkich e-maili, a tylko te, które zaznaczycie, że ma zbierać i które określi jako “newsletter”. Jest to możliwe na stronie Unroll.me, gdzie widzicie wszystkich nadawców wiadomości html. Tam możecie też zaznaczyć, od kogo nie chcecie już dostawać wiadomości, które wiadomości mają pozostać w skrzynce odbiorczej, bo chcecie o nich wiedzieć od razu lub które wiadomości mają być zebrane do jednego wspólnego maila.

unroll-me-wiadomosc

Na stronie Unroll.me macie także podgląd obecnego e-maila z zebranymi wiadomościami – na wypadek, gdybyście skasowali go ze swojej skrzynki odbiorczej. Możecie też podglądnąć jakie e-maile już dziś zostały zebrane i co otrzymacie jutro.

unroll.me

Jak widzicie e-maile są skategoryzowane, a każdą kategorię można edytować i wybrać, które wiadomości mają się w niej znajdować.

unroll.me

W ustawieniach możecie określić m.in. o jakiej porze dnia chcecie otrzymywać zbiorczą wiadomość. Jak mają być pokazane poszczególne e-maile – czy w formie kafelek czy może w formie listy, a także dezaktywować unroll.me.

unroll.me

 

Po kliknięciu w podgląd wiadomości przechodzicie do osobnej zakładki z całą zawartością e-maila – działa to tak jak link “zobacz wiadomość w przeglądarce”.

Narzędzie jest naprawdę przydatne i pozwala pozostawić w skrzynce odbiorczej jedynie istotne dla Was e-maile, bez konieczności wypisywania się z newsletterów i powiadomień.
Nie bójcie się, że te wiadomości zostaną skasowane z Waszej skrzynki e-mail. Dopóki sami ich nie skasujecie będą bezpieczne w folderze Unroll.me.

unroll.me

Polecam Wam przetestować Unroll.me, zwłaszcza, że jest darmowe!
A może znacie podobne narzędzia? Chętnie je przetestuję!

Z cyklu “Narzędziownik” opublikowałam tez wpis o Inbox by Gmail – wpis możecie przeczytać tutaj.

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco

KONTAKT

 

Wysyłając do mnie wiadomość powierzasz mi swoje dane osobowe. Będę dbać o ich bezpieczeństwo i wykorzystam je jedynie do korespondencji z Tobą. Więcej możesz przeczytać w polityce prywatności.