Skoro tu jesteś to podejrzewam, że chcesz mnie poznać lub chociaż coś o mnie przeczytać. Jednak opisanie mojej osoby w kilku zdaniach nie jest prostym zadaniam (rzadko to mówię, ale tu muszę: nie da się). Dlatego postanowiłam zrobić krótki wstęp (w punktach) i rozwinięcie (dla wytrwałych).

Na początek przywitam się, bo to poważna strona biznesowa: 

Nazywam się Agata Chmielewska i:

 • mówią na mnie Kurczak – Ty też możesz, szybciej zareaguje niż na Agatę
 • w pracy: pracuję – rozwijam sklepy internetowe, piszę, buduję społeczności
 • po pracy: gotuję i bloguję, czytam, uczę się
 • bloguję na eksperymentalnie.com i makaroniary.com*
 • można mnie spotkać: spójrz do góry, na prawo, tam są takie ikonki
 • nie uwierzysz, ale: jestem poważną i odpowiedzialną osobą
 • … z tym, że lubię wesołe podejście do życia i biznesu, więc proszę przejdźmy na “Ty”
 • na mieście mówią, że moja doba jest z gumy, ale to nie prawda, ja jestem po prostu niesamowicie zorganizowana, ułożona i punktualna
 • aha i jeszcze jedno: nie mam kota, choć podobno powinnam mieć (w moim wieku wypada)

*blog makaroniary.com jak sama nazwa wskazuje ma więcej niż jednego autora, a ponieważ aktualnie jestem jedynym jego autorem to blog czeka na lepsze czasy. Jeśli chcesz mi pomóc go wskrzesić daj znać!

Po krótkim wstępie pora na elaborat.

Agata Chmielewska W PRACY

Po latach pracy na “etacie” postanowiłam zostać sama sobie szefem. Być może to magiczna 30-stka mnie do tego skłoniła, a być może to kolejny krok w rozwoju osobistym.
Zawsze marzyłam by spróbować tzw. „freelance” – pracować z domu, pracować wieczorami, a nie w sztywnych godzinach, pracować z każdego miejsca na świecie.

Nie ukrywam, że bałam się tego kroku, dlatego wiele lat przekładałam podjęcie tej decyzji na „lepsze czasy”. Wreszcie nadszedł dzień, gdy stwierdziłam, że nie ma na co czekać, albo spróbuję teraz albo jeszcze długo będę oddalać realizację tego marzenia.
I nie żałuję swojej decyzji ani trochę!

Czym się zajmuję?

Niektórzy twierdzą, że łatwiej napisać czym się nie zajmuję, niż czym się zajmuję. Jednak ja postaram się podjąć to wyzwania.
Tak naprawdę jestem magistrem biologii, choć od II roku studiów rozwijam swoje kompetencje w branży e-commerce i marketingu internetowym. Tak się jakoś złożyło, że swoją pierwszą pracę podjęłam w sklepie internetowym i tak mi się to spodobało, że nie chciałam już nic zmieniać. Przez ten czas (to już 10 lat!) miałam możliwość pracy w wielu sklepach internetowych z różnym asortymentem (branża budowlana i remontowa- Praktiker, branża dziecięca- Kidy.pl, branża kosmetyczna – Estyl.pl, Esentia.pl, branża FMCG – Superkoszyk.pl, zakupy grupowe-Mydeal.pl) i z różnym zakresem obowiązków:

 • tworzenie sklepu internetowego od podstaw,
 • obsługa klienta,
 • obsługa zamówień i magazynu,
 • zarządzanie asortymentem i drzewem kategorii oraz jego rozszerzanie,
 • logistyka sklepu,
 • cały marketing internetowy: e-mail i content marketing, SEO, afiliacja, marketing automation, Social Media, Inbound Marketing.

Ponadto praca w agencji e-mail marketingowej nauczyła mnie samodyscypliny, negocjacji, sprzedaży, rozmów z klientami oraz procesowego myślenia i organizacji czasu, gdy tego czasu brak. Dodatkowo miałam możliwość poznać specyfikę jeszcze większej ilości branż i sklepów internetowych, w których na pewno robiliście już zakupy 😉

W pewnym momencie stwierdziłam, że nie jestem w stanie być specjalistą od wszystkiego. Fajnie, że z każdej dziedziny mam całkiem sporą wiedzę, ale jednak przyszła pora na konkrety i specjalizację w wybranych dziedzinach marketingu internetowego i e-commerce. Postawiłam na szeroko rozumiany inbound marketing i UX. Zawiera się w tym m.in.
– email marketing i marketing automation
– content marketing
– usability
Co dokładnie robię możesz zobaczyć w zakładce Współpraca

Zapraszam Cie też do posłuchania mojego podcastu FIRMA ON-LINE

PODCAST FIRMA ONLINE Agata Chmielewska

W tym co robię bardzo pomaga mi w tym prowadzenie bloga kulinarnego, na którym mogę rozwijać swój warsztat redaktorski, pisanie jednocześnie pod wyszukiwarki Google i pod użytkownika oraz na którym uczę się dystrybucji treści w Internecie, w tym Social Media.
W sumie blog powoli staje się także moją pracą, choć z drugiej strony zawsze będę traktować go jako hobby, bo nie potrafię zrezygnować z e-commerce. Ale jak już jesteśmy przy blogu to teraz płynnie możemy przejść do tego co robię po pracy 🙂

Agata Chmielewska PO PRACY

Po pracy robię jeszcze więcej rzeczy niż w pracy, choć w sumie te 2 strefy mojego życia przeplatają się mocno.
Dlaczego? Bo moja praca jest moim hobby, bardzo interesuję się nowymi technologiami, marketingiem internetowym, sprzedażą internetową i wszystkim co jest z tym związane.

Zatem co robię po pracy:
1. robię zakupy w Internecie – wychodzę z założenia, że jeśli chcę być dobra w tym co robię to muszę poznać specyfikę ecommerce z obu stron – ze strony Klienta, jak i marketingowca. Zaczęło się niewinnie, od pojedynczych zakupów, aż do teraz, gdy śmieję się, że jestem uzależniona od zakupów internetowych. Obecnie praktycznie nie kupuję w sklepach stacjonarnych (no oprócz świeżej żywności), a gdy nawet próbuję to mi to nie wychodzi- za dużo ludzi, za dużo rzeczy, chaos.

2. Gotuję i prowadzę blogi kulinarne – w sumie jeden blog – Eksperymentalnie.com, gdyż drugi- Makaroniary.com czeka na lepsze czasy i więcej czasu wolnego. Gotowanie i prowadzenie bloga oprócz relaksowania daje mi możliwość rozwoju: doskonalenie warsztatu fotograficznego, doskonalenie pisania do Internetu oraz podkręcania statystyk – nawet dobrze mi to idzie, gdyż w przeciągu roku osiągnęłam wzrost UU o 169%!

Jeśli chcesz podjąć współpracę w ramach bloga Eksperymentalnie.com to serdecznie zapraszam do kontaktu. Wszelkie informacje dot. współpracy znajdziesz w zakładce Współpraca.

3. Szkolę się, uczę, rozwijam – zarówno zawodowo- chodząc na szkolenia marketingowe, słuchając podcastów i czytając książki branżowe, jak i prywatnie- ucząc się Photoshopa, Lightrooma, fotografii i rozwijając kompetencje miękkie.
4. Dbam o siebie – spaceruję, chodzę na siłownię i jadam lody w dużych ilościach 😉

instagram

Jak możemy sobie pomóc?

To tylko zależy od Ciebie! Zachęcam Cię do zajrzenia do mojej oferty w zakładce współpraca, odwiedzenia mojego profilu na Linkedin albo napisania do mnie: agata[at]achmielewska.com.

W czym mam doświadczenie i co robię na co dzień:

 • ustalam strategie marketingowe – obecności marki/sklepu internetowego w Internecie, Social Mediach
 • ustalam strategie komunikacji poprzez e-mail marketing, marketing automation, Social Media
 • prowadzę szkolenia z e-mail marketingu i marketing automation, content marketingu, Social Media
 • zastępuję działy marketingu w firmach i sklepach internetowych, a także wspieram działania pracowników tych firm,
 • tworzę filmy, zdjęcia i wpisy na blogi lub serwisy www,
 • udzielam konsultacji i pomagam obrać dobry kierunek działań
 • piszę artykuły na tematy branżowe i kulinarne.

I pewnie robię jeszcze mnóstwo innych rzeczy, o których zapomniałam napisać. Dlatego pisz i pytaj!

Zachęcam Cię też do przeczytania moich artykułów i obejrzenie prezentacji na Kongresie eHandlu:

Szkolenie zewnętrzne – otwarte jakie prowadziłam:

1. Langas Group – Content Marketing & SEO Expert
Jak przyciągać uwagę klientów i osiągać wyznaczone cele biznesowe poprzez publikowanie konkretnych treści?
2. Langas Group  – Pozyskiwanie Klientów za Pomocą Social Media
Wykorzystaj w 101% potencjał sprzedażowy mediów społecznych
3. Langas Group  – Projektowanie skutecznych Newsletterów i strategie Email Marketingu
Sprzedawaj, buduj markę, powiększaj bazę poprzez profesjonalnie zaprojektowany newsletter
4. Seminarium dla organizacji NGO – Jak przygotować strategię marketingu internetowego?
5. Seminarium dla organizacji NGO – E-mail marketing jako skuteczne narzędzie promocji

Pobierz szczegółowe informacje dotyczące szkoleń (tu) oraz zaglądnij do zakładki szkolenia (tu).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

KONTAKT

 

Wysyłając do mnie wiadomość powierzasz mi swoje dane osobowe. Będę dbać o ich bezpieczeństwo i wykorzystam je jedynie do korespondencji z Tobą. Więcej możesz przeczytać w polityce prywatności.