14
Sty

Jak zatrzymać subskrybenta ?

W poprzednim wpisie pisałam o pozwoleniu subskrybentom na rezygnację z subskrypcji.
Starałam się pokazać Ci, że jest to bardzo istotne zarówno dla czystości Twojej bazy odbiorców, a także dla dobrej reputacji Twojej marki.

Odbiorca, który nie będzie mógł wypisać się z newslettera może nam narobić problemów, a także zapamiętać Twoją firmę jako tą, która go nie słucha.

Dlatego nie walcz ze swoimi subskrybentami i skorzystaj z Twojej ostatniej szansy na zatrzymanie go!

Jak zatrzymać subskrybenta?

Gdy odbiorca newslettera kliknie w link rezygnacji subskrypcji zaproponuj mu alternatywę. Najprostszym, a zarazem najbardziej profesjonalnym sposobem będzie landing page wypisu, na który zostanie przeniesiony subskrybent, który postanowił od nas odejść.

landing page wypisu z newslettera

Taki landing page wypisu daje szereg opcji, które pozwolą Ci zrozumieć jego decyzję, a ponadto będą próbą zatrzymania go!

Kilka słów o landing page wypisu z newslettera
Po pierwsze, powinien być on prosty, przejrzysty i pośrednio zorientowany na cel, jakiemu ma służyć. Twoim celem będzie zatrzymanie subskrybenta.
Oczywiście landing page wypisu musi być wizualnie podobny do Twojej witryny i newsletterów jakie przygotowujesz. Pamiętaj jednak, że nie możemy na nim umieszczać za dużo informacji, które niepotrzebnie rozproszą odwiedzającego.

Po drugie, umieść tam wyraźną informację o wypisaniu z subskrypcji z newslettera, a także zapytaj dlaczego rezygnuje oraz zaproponuj mu alternatywę! Ponadto poinformuj o możliwości ponownego zapisu, bo Ci na nim zależy.

wypis z newslettera

Dlaczego odchodzisz?
Na landing page wypisu z subskrypcji możesz zapytać o przyczynę rezygnacji, dzięki temu dowiesz się jakie błędy popełniasz i co możesz poprawić, by nie tracić więcej odbiorców.
Pytanie to możesz zadać w formie prostego formularza, w którym były subskrybent wybiera jedną z odpowiedzi, a Ty możesz przeanalizować, która jest wybierana najczęściej.wypis-bonprix

wypis z newslettera

Przykład formularza z pytaniem o rezygnację z newslettera Bonprix.pl

Może jednak zostaniesz?
Oprócz pytania o przyczynę odejścia możesz także pokazać dlaczego warto zostać, co subskrybent traci wypisując się z Twojej bazy. To spowoduje, że zastanowi się jeszcze raz i daje sporą szansę, że jednak z nami zostanie.

jak zatrzymać subskrybenta

Oprócz informacji z czego rezygnuje odbiorca i straci rezygnując z otrzymywania naszych wiadomości, możemy mu także zaproponować ograniczenie częstości otrzymywania newsletterów lub zawężenie tematyki do tej, która go konkretnie interesuje.

Dobrym pomysłem może być także wysyłka pożegnalnej wiadomości, w której oprócz informacji o wypisie z listy subskrybentów, podziękujemy za dotychczasową subskrypcję oraz możemy spróbować zachęcić do ponownego zapisu dając dodatkowo np. kupon rabatowy na kolejne zakupy.

Korzystaj z dobrych praktyk

Wdrożenie landing page wypisu to bardzo dobra praktyka email marketingowa i nie tylko pokazuje profesjonalizm Klienta, ale także pozwoli zatrzymać choć część subskrybentów, którzy postanowili odejść.

Mam nadzieję, że już wiesz jak zatrzymać subskrybentów Twojego newslettera!

 

Wpis po raz pierwszy ukazał się na blogu Sendingo.pl

Zdjęcie tytułowe pochodzi ze strony negativespace.co

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco

KONTAKT

 

Wysyłając do mnie wiadomość powierzasz mi swoje dane osobowe. Będę dbać o ich bezpieczeństwo i wykorzystam je jedynie do korespondencji z Tobą. Więcej możesz przeczytać w polityce prywatności.