27
Kwi

Jak mierzyć efektywność newslettera?

Wysyłając newslettery do klientów warto mierzyć czy spełniają cele jakich oczekujemy.

Podobnie jak w przypadku innych działań marketingowych, bez systematycznej analizy skuteczności e-mail marketingu, nie będziemy wiedzieć co robimy dobrze, a co powinniśmy poprawić – nie znamy miejsc, które powinniśmy zoptymalizować.

 

Jednak podstawowym pytaniem z jakim się spotykam jest:

Jak mierzyć efektywność newslettera, aby sprawdzić jego efektywność oraz skuteczność?

Istnieje wiele wskaźników działań e-mail marketingowych, jednak na początek warto zacząć od tych podstawowych, a dopiero potem rozszerzać nasze analizy.

Podstawowe wskaźniki w e-mail marketingu

Współczynnik dostarczonych wiadomości – czyli ile z wysłanych wiadomości dotarło do skrzynki odbiorczej subskrybentów

wspolczynnik-dostarczalnosci

Współczynnik otwarć (UOR/OR) – czyli jaki procent subskrybentów otwarło wiadomość w stosunku do wiadomości dostarczonych (lub wysłanych)

open-rate

Współczynnik (unikalnych) kliknięć (UCTR/CTR) – czyli jaki procent subskrybentów kliknęło w wiadomość w stosunku do wiadomości dostarczonych (lub wysłanych)

ctr

Współczynnik konwersji – czyli ile osób, które otworzyły wiadomość i kliknęły w nią dokonało pożądaną przez nas akcję, np. zrobiło zakupy w e-sklepie.

wspolczynnik-konwersji

Dlaczego te wskaźniki w e-mail marketingu są ważne możesz przeczytać w moim artykule w NowyMarketing.pl pt. “Efektywność newslettera — co mierzyć i jak interpretować wyniki?”

Zachęcam do przeczytania artykułu, z niego dowiesz się jak i dlaczego mierzyć podstawowe wskaźniki efektywności newslettera.

Jak mierzyć efektywność newslettera

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

KONTAKT

     

    Wysyłając do mnie wiadomość powierzasz mi swoje dane osobowe. Będę dbać o ich bezpieczeństwo i wykorzystam je jedynie do korespondencji z Tobą. Więcej możesz przeczytać w polityce prywatności.