22
Mar
i love marketing

I love Influencer (marketing) na I love marketing

Jeśli szukasz dobrej konferencji o marketingu internetowym to koniecznie musisz poznać I love marketing. Kilka dni temu odbyła się jej 7. już edycja, a ja Ci opowiem o pierwszym jej dniu – o I love Influencer.

3 dni konferencji, każdego dnia kilkunastu prelegentów i robiąca wrażenie organizacja wydarzenia to właśnie I love marketing. Głównym wyróżnikiem tej konferencji są:

 • 18 minutowe prezentacje
 • brak prezentacji sprzedażowych
 • elementy grywalizacji
 • niezaprzeczalna możliwość networkingu
 • prelegenci, których książki lub blogi czytałeś
 • specjaliści w swoich branżach
 • wszystko dopracowane na ostatni guzik

Elementy grywalizacji? Ale o co chodzi? spytasz. A no o to, że każdy prelegent rywalizuje z innymi o podbicie serca publiczności merytorycznością swojej prezentacji, umiejętnością przekazu i po prostu bycie “the best”. Uczestnicy konferencji I love marketing każdego dnia głosują na najlepszego ich zdaniem prelegenta, a oceniana jest jak już wspomniałam: merytoryka prezentacji scenicznej. Niezłe kombo no nie?

Gdzieś już słyszałeś o tych 18 minutach? Ja też 😉 Znane Ci zapewne konferencje TED charakteryzują się właśnie prezentacje ograniczone do 18 minut. 18 minut i koniec, basta, żegnamy! Bogaci w doświadczenie organizatorzy TEDa odkryli, że 18 minut to idealny czas trwania prezentacji -podobno w 99% przypadków wydłużanie czasu nie przekłada się na wzrost merytoryki oraz przyswajanej wiedzy.

Ponadto jak twierdzi Chris Anderson (TED curator): 18 minut to także czas na przerwę na kawę. Można sobie właśnie zrobić kawkę i obejrzeć w skupienie prelekcję, która nas interesuje. Ponadto to działa jak ograniczona liczba znaków na Twitterze: dyscyplinujesz się w przekazie, zmuszasz się do dokładnego przemyślenia o czym jako prelegent chcesz powiedzieć, jak to powiedzieć i jak zainteresować publiczność.

I love influencer

Wspomniałam o grywalizacji i prelegentach. Pewnie zastanawiasz się kogo możesz usłyszeć, kto podzieli się z Tobą wiedzą i kto walczył w tym roku o serca publiczności. A zatem byli to m.in. Maciej Budzich, Radek Kotarski, Magdalena Urbaniak, Kamil Bolek, Wojciech Kardyś, Tomasz Kammel i RedLipstickMonster, czyli Ewa Grzelakowska-Kostoglu.

A kto wygrał? Niezwyciężony od lat (mym skromnym zdaniem oczywiście) Maciek Budzich. To zwierzę sceniczne! Serio, on potrafi i w prezentacje i w dzielenie się wiedzą oraz przemyśleniami. A przemyślenia to ma dobre, obserwacje także!. Maciek Budzich mówił o tym jak organizować kampanie z influencerami, które wyjdą poza schemat, które zwrócą uwagę ludzi i które nie będą zwykłym testem produktów.

Tomasz Kammel sprzedał sekret najlepszych prezentacji, musi tam być AVE, czyli:

I love influencer

Konrad Traczyk pokazał z kolei 4 elementy udanej współpracy z influencerami, niby tak oczywiste, a jednak często zapominane przez marki.

I love influencer

Zdj. Slajd z prezentacji Konrada Traczyka “ Czego nie wiesz o właścicielce swojego mieszkania, czyli tajemnice mikroinfluencerów”.

Radek Kotarski z kolei bardzo dobitnie zaprezentował jak się ma kampania marketingowa przygotowana przez sztab specjalistów, profesjonalistów, grafików itd… do rzeczywistości. Prawdziwe to no nie? 😉

Grafika ze slajdu Radka Kotarskiego - Konferencja I love Influencer

Zdj. Grafika ze slajdu Radka Kotarskiego – Konferencja I love Influencer

Z kolei Michał Kasprzyk opowiadał o podcastach i…. pojawiłam się na ekranie 😉 Znaczy mój podcast – ale fajnie <3 I jak miło! Michał prowadzi podcast Do początku, którego polecam słuchać 🙂

i love influencer o podcastach

Zdj. Zdjęcie Marcina Kowalika podprowadzone z Facebooka 😉 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10219236547295367&set=pob.1578245074&type=3&theater

 

Ja na konferencji fizycznie nie byłam, były moje dwie cudne koleżanki, które na bieżąco zdawały mi relację, cykały fotki, a potem wszystko ze szczegółami opowiedziały. Trochę “creepy” brzmi fakt, że byłam tam sklonowana (choć tak jakby trochę młodsza ;)) – dwie mnie? oj, aż mój kot się wzdrygnął na tą myśl 😉

i love influencer I love marketing

I love marketing sprawny marketing

Wpis powstał dzięki wsparciu MaxROY.com, które zaprosiło mnie na konferencję I love Influencer

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco

O Agata Chmielewska
Od 13 lat związana z e-commerce. Swoje doświadczenie zdobywała w pracy zarówno po stronie Klienta, jak i agencji, współpracując m.in. z takimi firmami jak Praktiker, Willsoor, LokalnyRolnik.pl czy SuperKoszyk.pl. Wciąż się uczy i uwielbia dzielić się zdobytą wiedzą oraz doświadczeniem. Po pracy zapalona blogerka, która edukuje na www.achmielewska.com i prowadzi podcast FIRMA ON-LINE.
Obserwuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Hubert Jezierski
Hubert Jezierski
1 rok temu

Cześć, bardzo fajnie opisałaś tą konferencję! 🙂 Zgadzam się w każdym szczególe.

Zauważyłem tylko jeden błąd – przy wymienianiu prelegentów: Kamil nazywa Bolek, a nie Borek. 😉

Pozdrawiam 🙂

Agata Chmielewska
1 rok temu
Odpowiedz do  Hubert Jezierski

no tak! dziękuję za zwrócenie uwagi! 🙂

KONTAKT

   

  Wysyłając do mnie wiadomość powierzasz mi swoje dane osobowe. Będę dbać o ich bezpieczeństwo i wykorzystam je jedynie do korespondencji z Tobą. Więcej możesz przeczytać w polityce prywatności.