31
Sie

Narzędziownik – Fotor – Narzędzia online do tworzenia grafik

Nie trzeba być grafikiem, aby stworzyć ładne grafiki. Wystarczy skorzystać z narzędzia online do tworzenia grafik. W tym wpisie zaprezentuję Ci Fotor, z którego korzystam już od jakiegoś czasu.

Narzędzia online do tworzenia grafik są Ci pewnie znane jeśli prowadzisz blog lub coś tworzysz w Internecie. Ja korzystałam z różnych, różne przetestowałam i polubiłam Fotor.

Fotor pozwala na 3 główne rzeczy:

  • edycje zdjęć,
  • stworzenie kolażu
  • stworzenie różnego rodzaju grafik, jak bannery na Social Media, checklisty, infografiki, okładki do ebooków, plannery czy nawet menu restauracji.

narzędzia do tworzenia grafik online

Jeśli chodzi o wspomniane wyżej bannery czy też grafiki do Social Media to możemy od razu wybrać co konkretnie potrzebujemy bez konieczności szukania wymiaru konkretnego formatu, np. jakie wymiary ma grafiki do posta na facebooku czy zdjęcia w tle (cover photo) na Twitterze. Oprócz tego są też dostępne szablony ułatwiające stworzenie ładnej grafiki – jeśli np. nie mamy do tego żadnych zdolności.

narzędzia online do tworzenia grafik

narzędzia online do tworzenia grafik fotor

Szablony te można dowolnie modyfikować – zmieniając użyte zdjęcie (z bazy dostępnych lub przesłanych z dysku komputera), wielkość i rodzaj fontu, kolory itd. Ważne jest tylko, aby za bardzo nie kombinować, bo i tu może wyjść “potworek”.

fotor narzędzie do edycji zdjęć

Część szablonów, dostępnych grafik czy funkcji jest płatna, ale przyznam, że wersja darmowa jest w zupełności wystarczająca 😀

Jeśli założymy konto on-line to nasze grafiki będą na nim zapisane. W wersji bezpłatnej przestrzeń dyskowa jest ograniczona, zarówno jeśli chodzi o przechowywane grafiki, jak i przesłane zdjęcia.

Wspomniałam także o edytorze zdjęć, w którym nie tylko poprawimy jakość zdjęcia, ale także usuniemy np. tło!

 

usuwanie tła ze zdjęcia

usuwanie tła ze zdjęcia online

Dodamy też warstwy, filtry czy upiększymy naszą twarz malując usta lub rzęsy 😉

filtry do zdjęć online

Jak już wspomniałam narzędzia online do tworzenia grafik są różne. Ja na Fotor natrafiłam szukając jakiegoś edytora do tworzenia kolaży – inne, z których wcześniej korzystałam nakładały na mnie jakieś ograniczenia (nie pamiętam już jakie), a tu ich nie było. I tak też zostałam 😀

kolaż online

Można dodawać teksty w jednym z dostępnych fontów czy kolorów, można dodawać “naklejki”, czyli różnego rodzaju kształty, ikonki i znaczki. Zabawy jest dużo 😉

Czym się różni to narzędzie od innych narzędzi online do tworzenia grafik on-line?

Dla mnie jest proste i lubię testować nowe aplikacje oraz narzędzia. Opcje układów w kolażach mnie zatrzymało, a teraz templatki grafik mi w zupełności wystarczają i nie czuję potrzeby szukania alternatyw. Polecam przetestować, bo być może i Tobie przypadnie do gustu i rozwiąże jakieś tam problemy 😉

Niestety narzędzie nie jest w języku polskim (są za to inne języki), ale jest bardzo intuicyjne, więc znając choć trochę angielski można sobie z nim poradzić.

 

Wpis powstał we współpracy z Fotor.com, jednakże wszystko co tu napisałam jest prawdą i bez współpracy też polecam to narzędzie 🙂
Zdjęcie tytułowe: Unsplash.com, autor: Neven Krcmarek

 

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco

O Agata Chmielewska
Od 13 lat związana z e-commerce. Swoje doświadczenie zdobywała w pracy zarówno po stronie Klienta, jak i agencji, współpracując m.in. z takimi firmami jak Praktiker, Willsoor, LokalnyRolnik.pl czy SuperKoszyk.pl. Wciąż się uczy i uwielbia dzielić się zdobytą wiedzą oraz doświadczeniem. Po pracy zapalona blogerka, która edukuje na www.achmielewska.com i prowadzi podcast FIRMA ON-LINE.
Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

KONTAKT

     

    Wysyłając do mnie wiadomość powierzasz mi swoje dane osobowe. Będę dbać o ich bezpieczeństwo i wykorzystam je jedynie do korespondencji z Tobą. Więcej możesz przeczytać w polityce prywatności.