11
Lis

Dlaczego warto prowadzić bloga firmowego?

Blogi firmowe prowadzi coraz więcej firm i są one coraz bardziej profesjonalne. Jednak czy warto inwestować czas i pieniądze w prowadzenie bloga firmowego? Jakie korzyści można odnieść?

Prowadzenie bloga firmowego, osobistego zresztą też, to bardzo czasochłonne zajęcie. Ponadto bardzo często trzeba zainwestować nie tylko nasz czas, ale także pieniądze (na co? o tym napiszę niebawem). Ktoś musi się zająć pisaniem, publikacją i promocją treści. Blog powinien być prowadzony systematycznie, mieć coraz większą liczbę czytelników i wreszcie spełniać swój cel, dla którego powstał.

Mimo tych wszystkich “minusów” zauważyłaś/eś zapewne, że coraz więcej firm prowadzi bloga firmowego. Dotyczy to zarówno freelancerów świadczących różnego rodzaju usługi, jak i startupów czy dużych korporacji. Bloga firmowego prowadzą nawet sklepy internetowe! Czyli jakieś zalety z posiadania bloga firmowego muszą być!

Zapisz się do newslettera i otrzymaj zniżki na przydatne narzędzia
Zapisz mnie >>

Dlaczego warto prowadzić bloga firmowego?

Zalet jest wiele, a do najważniejszych należy zaliczyć:

  • Prezentujesz swój profesjonalizm i wiedzę
  • Pomagasz klientom podjąć decyzję
  • Budujesz wiarygodność firmy
  • Dostarczasz wartościowe treści do social media
  • Zwiększasz widoczność w wyszukiwarce Google

Dlaczego warto prowadzić bloga firmowego?
zdj. Blog Brand24

 

No ok, wymieniłam zalety prowadzenia bloga firmowego, ale może na jakieś rozwinięcie powyższych podpunktów bym się wysiliła? Spokojnie, aż taka leniwa to nie jestem i nie mam zamiaru zostawić Cię z mało mówiącymi podpunktami.

O tym dlaczego warto prowadzić bloga firmowego – o zaletach wraz z przykładami- pisałam w magazynie Business & Prestige. Tam w artykule pt. “Dlaczego pisanie bloga może pomóc Twojej firmie?” znajdziesz wiele cennych wskazówek i inspiracji.

Zachęcam Cię do przeczytania tego artykułu, a jednocześnie do zapisania się na mój newsletter lub polubienia fanpage, gdyż już za kilka dni napiszę o tym jak rozpocząć prowadzenie bloga firmowego.

Do przeczytania!
Agata Chmielewska

 

Zdjęcie tytułowe pochodzi z Pixabay.com

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

KONTAKT

     

    Wysyłając do mnie wiadomość powierzasz mi swoje dane osobowe. Będę dbać o ich bezpieczeństwo i wykorzystam je jedynie do korespondencji z Tobą. Więcej możesz przeczytać w polityce prywatności.