6
Sty

Dlaczego na ostro jest zdrowo i jak zaplanować rok – Przeczytaj to! #6

Znowu mamy długi weekend. Zatem jest dużo czasu na odpoczynek i relaks. Część tego czasu warto poświęcić na wartościową lekturę. Jakąś książkę, ciekawe artykuły, przejrzenie zapisanych na potem linków z interesującymi nas treściami. Zajrzyj też do linków, na które ja natrafiłam w sieci i które zatrzymały mnie na dłużej. Szczególnie polecam ebook Jacka Kłosińskiego o robieniu postanowień noworocznych oraz podcast Michała Szafrańskiego o tym jak zaplanować rok i dobrze określić swoje cele – to przecież idealny czas na takie rzeczy!

1.Jak stworzyć noworoczne postanowienia, zaplanować rok i ustalić cele możliwe do realizacji

Nowy Rok to dla wielu z ludzi nowy etap, nowe szanse i nowe nadzieje. Ja przyznam szczerze nie jestem typem osoby, która tworzy noworoczne postanowienia i planuje swoje cele. Robię to na bieżąco co jakiś czas, analizuję moją obecną sytuację, sprawdzam co mi się udało zrealizować z wcześniejszych planów i co chcę osiągnąć w przyszłości. Bez względu na datę, czy to początek roku czy połowa, warto robić to poprawnie – czyli tak by udało nam się to zrealizować. Temat noworocznych postanowień dobrze opisał Jacek Kłosiński, natomiast o planowaniu roku i określaniu swoich celów z zapałem opowiada Michał Szafrański. Zajrzyjcie tam, bo naprawdę warto!
Postanowienia noworoczne – jak zrobić to poprawnie
Jak zaplanować rok i dobrze określić cele

 

2. Optymalizacja strony – czy pamiętasz o wszystkim?

Masz blog, sklep internetowy, a może pomagasz komuś z promocją w Internecie. Optymalizujesz teksty pod wyszukiwarki, ustalasz słowa kluczowe, ustawiasz meta tagi itd. Ale czy pamiętasz o wszystkim? Przeczytaj o 20 rzeczach, o których zapominamy przy optymalizacji strony internetowej.

3. Dlaczego ludzie zmieniają pracę

Prowadzisz firmę lub kierujesz zespołem pracowników? Zastanawiasz się czemu pracownicy Ci uciekają do konkurencji? To nie zawsze chodzi o pieniądze. Wierz mi, ale gdy atmosfera w firmie jest przyjazna, a szef jest nie tylko autorytetem, ale także człowiekiem, to kasa ma mniejsze znaczenie. Posłuchaj podcastu Mariusza Chrapko o powodach, przez które ludzie odchodzą z pracy – podpowiem tylko, że zwykle to przez szefów…
dlaczego-ludzie-zmieniaja-prace

4. Chwila na relaks i obrazki

Zobacz infografikę pokazującą czym się różnią Niemcy od Chińczyków, czyli różnice między kulturą zachodnią, a wschodnią. Grafika stworzona przez Chinkę mieszkającą w Niemczech. Niektóre porównania dają mi do myślenia.
kultura-wschodu-a-zachodu

5. Lubisz na ostro?

O jedzeniu oczywiście mówię 😉 Jeśli tak to na zdrowie dla Ciebie! Badania wykazały, że jedzenie chili wydłuża życie i zmniejsza ryzyko zachorowania na raka!

na ostro jest zdrowo

6. A na deser domowe czekoladki – trufle czekoladowe

jeszcze na koniec coś słodkiego, coś zdrowe i coś szybkiego – czekoladowe trufle z kaszy jaglanej – przepyszne serio!

domowe-czekoladki-prezent-na-szybko

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco

KONTAKT

 

Wysyłając do mnie wiadomość powierzasz mi swoje dane osobowe. Będę dbać o ich bezpieczeństwo i wykorzystam je jedynie do korespondencji z Tobą. Więcej możesz przeczytać w polityce prywatności.