2
Sie
Czym jest marketing chwili i Astroturfing - Przeczytaj to! #7

Czym jest marketing chwili i Astroturfing – Przeczytaj to! #7

Dawno nie wrzucałam na bloga wpisu z cyklu #przeczytajto. Wytłumaczenie jest proste: nie wyrabiałam czasowo ze wszystkim i musiałam zrezygnować z kilku rzeczy, nawet z tych, które sprawiały mi przyjemność. Poza tym, od samego początku zbyt ambicjonalnie do tego podeszłam: wpis z fajnymi i ciekawymi linkami to zbyt często jak na moje możliwości. Zwłaszcza, że jeszcze robię raz na tydzień “Przegląd e-commerce” i niby to tylko zestawienie ciekawych linków i newsów z branży e-commerce to jego przygotowanie i publikacja zabierają trochę czasu. Nie bez winy jest też mój cholerny perfekcjonizm (z którym aktywnie walczę) – nie daję rady raz na tydzień? to kończę z tematem!

Dziś spojrzałam na to z drugiej strony. Dzielenie się z innymi wiedzą sprawia mi ogromną przyjemność. Także dzielenie się ciekawymi lub nawet śmiesznymi wpisami znalezionymi w sieci sprawia mi tzw. fun. Wciąż zapisuję linki do tych treści, wciąż mam w głowie, że kiedyś się nimi z Wami podzielę. Zatem skoro sprawia mi to przyjemność i gdzieś z tyłu głowy mam: kiedyś wrócę do cyklu #przeczytajto to może pora zrobić to od razu, a nie przekładać na kiedyś?

Zatem po przydługim wstępie: wracam do cyklu #przeczytajto, jednak tym razem będę go publikować raz na 2 tygodnie, a jeśli to także będzie za często to spróbujemy wersję raz na 3 tygodnie lub raz na 4 tygodnie. Zobaczymy co wyjdzie w praniu 🙂

Zatem wyciągajcie lody z zamrażarki (w końcu środa to dzień loda) i łapcie moje znaleziska!

Dziś na tapecie: marketing chwili, Alliexpress i astroturfing

Marketing chwili w sklepach stacjonarnych

Czyli o tym jak Internet zmienił podejście konsumentów do zakupów w sklepach stacjonarnych i co trzeba zmienić w komunikacji z klientem?

Kolejny ukłon Google w stronę użytkowników mobilnych

Google wyłączyło istniejące od 2010 roku funkcję Instant Search. Spokojnie to nie podpowiadanie wpisywanej w okno wyszukiwania frazy. Instant Search to dynamiczne pokazywanie w tle propozycji stron (wyników wyszukiwania) już w czasie wpisywania zapytania. Było ono nieprzydatne w przypadku użytkowników mobilnych jak argumentuje tę zmianę Google.

Alliexpress z kolejną przewagą konkurencyjną

Alliexpress wciąż wprowadza nowe usługi i możliwości by skraść serca coraz większej liczby Polaków? Czy polscy e-sprzedawcy mają powód do obaw?

Aż 2 mln Polek jest wykluczonych cyfrowo

Czyli nie ma dostępu do Internetu. Dlaczego? Bo nie chcą? Bo nie mają świadomości ile mogą zyskać? Bo ich po prostu nie stać na komputer?

rynek e-commerce w europie 2017

 

Astroturfing, czyli jak cyfrowo sterować masami i prowadzić wojny hybrydowe

Co się stało 22 lipca 2017 roku? Wojny botów, cyfrowa propaganda? Czym jest astroturfing i cyberturfing? Czy mamy powody do obaw?

astroturfing

pixabay.com

 
 
 

Warte przeczytania wpisy na moim blogu:
Strategia e-mail marketingowa krok po kroku

Jeśli nie wiesz od czego zacząć wysyłkę newslettera mimo wciąż powiększającej się bazy subskrypcyjnej to skorzystaj z krótkiego poradnika, dzięki któremu nie pominiesz żadnego istotnego kroku, a wysyłka newsletterów stanie się jeszcze prostsza!

Czym są utm-y i jak dzięki nim śledzić skuteczność naszych działań marketingowych?

Utm-y są to tagi dodawane do linków i widoczne potem w Google Analytics, bardzo przydatne i pozwalające na analizę działań. Zobacz jak ich używać.
I na koniec Bonus dla tych, którzy tak jak ja lubią czytać wpisy z linkami do ciekawych wpisów. Te cykle linkowe śledzę i polecam:

Zapisz się do mojego newslettera. Oprócz tego, że otrzymasz zniżkę na takie narzędzia jak m.in Brand24 czy SEMSTORM, będę ci Co jakiś czas przesyłać ciekawe informacje. Nie martw się, będzie to bardzo rzadko 😉

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

KONTAKT

     

    Wysyłając do mnie wiadomość powierzasz mi swoje dane osobowe. Będę dbać o ich bezpieczeństwo i wykorzystam je jedynie do korespondencji z Tobą. Więcej możesz przeczytać w polityce prywatności.