17
Sie

Back to School – jak wykorzystać temat w sprzedaży?

Sezon na Back to School w pełni i mało, kto z niego nie korzysta. Przynajmniej jeśli chodzi o sklepy internetowe, które bez względu na produkty jakie sprzedają, potrafią się podpiąć pod przygotowania do rozpoczęcia roku szkolnego.

Absolutnie nie mam zamiaru krytykować tego, powiem więcej, chcę pochwalić za kreatywność i umiejętność wykorzystania okazji do zwiększenia sprzedaży.

W swojej skrzynce e-mail widzę coraz więcej newsletterów ze szkolnym tematem w roli głównej. Co prawda, do tematu maila można byłoby także podejść bardziej kreatywnie, bo dziennie dostaję minimum 2 maile, gdzie po nadawcy widzę “Back to School”. Jednak jak już pisałam, nie chcę krytykować.

W tym wpisie chcę pokazać ciekawe kreacje newsletterów “Back to School” i zachęcenie do zakupów nawet tych co o szkole już nie myślą.

Pisząc “kreatywność” nie mam na myśli fajerwerków i samoklikających się newsletterów 😉 Raczej chodzi mi o zręczne podpięcie się pod ten temat.

Zatem zapraszam do przeglądu kreacji mailingowych “Back to School”

  1. Showroom.pl przypomina nam,  że to ostatni dzwonek na uzupełnienie garderoby przed rozpoczęciem roku szkolnego.

back to school newsletter
back to school newsletter

2. Mamissima.pl inspiruje jak odmienić pokój małego ucznia (pewnie by odrabianie lekcji było przyjemniejsze 😉 ) Choć chyba ostatnia grafika niekoniecznie jest skierowana do młodego ucznia patrząc na łóżeczko 🙂

back to school newsletter

3. Redcoon.pl przygotował elementarz ucznia, co prawda nie wszystkie produkty (np. kamera GOPRO) jest niezbędnym elementem szkolnej wyprawki, ale widocznie punkt widzenia zależy… 😉 Spokojnie można tu pokazać ciekawe kalkulatory, pendrive, tańsze smartfony czy laptopy.

back to school

4. Polenastole.pl postanowiło zadbać o dziecięce brzuszki

back to school

5. Podobnie jak Polenastole.pl o to by uczniowie nie byli głodni pomyślał Freshdirect.com, choć po grafice śmiem stwierdzić, że proponuje nie do końca zdrowe produkty

 

witaj szkoło

6. Eplakaty.pl też ciekawie wpisało się w akcje, oferując zniżkę na plakaty edukacyjne

witaj szkoło

7. Z kolei eobuwie.pl zachęca do kolorowego rozpoczęcia roku szkolnego. W takich butach biedronkach sama bym chętnie pochodziła (niekoniecznie do szkoły 😉 )

powrót do szkoły

Można? Można! Wystarczy dobry pomysł.

A może Ty masz jakieś inspiracje na Back to School?

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco

KONTAKT

 

Wysyłając do mnie wiadomość powierzasz mi swoje dane osobowe. Będę dbać o ich bezpieczeństwo i wykorzystam je jedynie do korespondencji z Tobą. Więcej możesz przeczytać w polityce prywatności.